ładowanie strony

Archiwum koncertowe

18 września 2018

 

Kraków

 

Gala Chemików — koncert zamknięty

 

Kino Kijów

 

16 września 2018

 

Lusławice

 

Koncert charytatywny

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

 

11-13 września 2018

 

Bulowice, Dobczyce, Gdów, Łapanów, Kamionna

 

Mój pierwszy koncert — projekt edukacyjny

 

PROGRAM:
Gorczycki, Radziwiłł, Paderewski, Lutosławski, Penderecki, Górecki, Kilar, Vivaldi

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu
Kultura ‒ Interwencje 2018.

 

 

LOKALIZACJE:

 

11/09/2018
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach
ul. Bielska 59, 32-652 Bulowice
Koncert I: 12:30
Koncert II: 13:30

 

12/09/2018
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie
Koncert I: 09:30 (koncert dla dzieci młodszych)
Koncert II: 10:40 (koncert dla dzieci starszych)

 

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera
ul. Szkolna 20a, 32-410 Dobczyce
Koncert: 13:25

 

13/09/2018
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego
32-740 Łapanów, Łapanów 195
Koncert: 10:40

 

Parafia Rzymsko – Katolicka pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP
Kierlikówka 102, 32-732 Kamionna
Koncert: 19:00

 

2 WRZEŚNIA 2018

 

KRAKÓW

 

INAUGURACJA SEZONU 2018/2019 WE WSPÓŁPRACY Z FESTIWALEM EMANACJE

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH

 

WYKONAWCY:
DANIEL OTTENSAMER — KLARNET
JUREK DYBAŁ — DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI — SINFONIETTA NR 1
KRZYSZTOF PENDERECKI — SINFONIETTA NR 2 NA KLARNET I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
KRZYSZTOF PENDERECKI — SINFONIETTA NR 3 KARTKI Z NIEZAPISANEGO DZIENNIKA

 

28-31 SIERPNIA 2018

 

LUSŁAWICE

 

SESJA NAGRANIOWA

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

 

27 SIERPNIA 2018

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL MUZYKA W STARYM KRAKOWIE

 

WYKONAWCY:
MICHAEL KOFLER — FLET, DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
SCHUBERT, STAMITZ, MOZART

 

10 SIERPNIA 2018

 

NIEMCY, RHEINGAU

 

RHEINGAU FESTIVAL

 

KLOSTER EBERBACH, RHEINGAU

 

WYKONAWCY:
ALBRECHT MEYER ‒ OBÓJ, Rożek angielski, dyrygent
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
WOLFGANG AMADEUSZ MOZART ‒ SERENADA NA SMYCZKI NR 13 G-DUR KV 525 EINE KLEINE NACHTMUSIK
JOSEPH FIALA ‒ KONCERT NA ROŻEK ANGIELSKI I ORKIESTRĘ C-DUR
WOLFGANG AMADEUSZ MOZART ‒ ADAGIO NA ROŻEK ANGIELSKI I SMYCZKI KV 580A
WOLFGANG AMADEUSZ MOZART ‒ SYMFONIA NR 35 D-DUR KV 385 HAFFNEROWSKA

 

1 SIERPNIA 2018

 

FRANCJA, CODALET

 

FESTIWAL PRADES CASALS

 

ABBAYE SAINT MICHEL DE CUXA

 

WYKONAWCY:
JUREK DYBAŁ ‒ DYRYGENT
JÉRÔME PERNOD ‒ WIOLONCZELA
EMIL ROVNER ‒ WIOLONCZELA
NIKLAS SCHMIDT ‒ WIOLONCZELA
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI ‒ TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU
ANTONIO VIVALDI ‒ KONCERT NA DWIE WIOLONCZELE G-MOLL RV 531
JOSEPH HAYDN ‒ KONCERT WIOLONCZELOWY C-DUR
DYMITR SZOSTAKOWICZ ‒ SYMFONIA KAMERALNA C-MOLL OP. 110A
WOJCIECH KILAR ‒ ORAWA NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ

 

31 LIPCA 2018

 

FRANCJA, SAINT GUILLHEM LE DÉSERT

 

FESTIWAL PRADES CASALS

 

CENTRE CULTUREL SAINT LAURENT, SAINT GUILHEM LE DÉSERT

 

WYKONAWCY:
JUREK DYBAŁ ‒ DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN ‒ NOKTURN
IGNACY JAN PADEREWSKI ‒ MENUET G-DUR OP. 14
LUIGI BOCCHERINI ‒ KWINTET SMYCZKOWY NR 2 OP. 39/2
WOJCIECH KILAR ‒ ORAWA NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
DYMITR SZOSTAKOWICZ ‒ SYMFONIA KAMERALNA C-MOLL OP. 110A
DYMITR SZOSTAKOWICZ ‒ WALC NR 2 Z SUITY NA ORKIESTRĘ JAZZOWĄ

 

31 LIPCA 2018

 

FRANCJA, SAINT GUILLHEM LE DÉSERT

 

FESTIWAL PRADES CASALS

 

CENTRE CULTUREL SAINT LAURENT, SAINT GUILHEM LE DÉSERT

WYKONAWCY:
KWINTET KAMERALISTÓW SINFONIETTY CRACOVII
MACIEJ LULEK ‒ I SKRZYPCE
ALEKSANDRA HONCEL-BANEK ‒ II SKRZYPCE
EWA SZCZEPAŃSKA-CHWAST ‒ ALTÓWKA
MARCIN MĄCZYŃSKI ‒ WIOLONCZELA
ŁUKASZ MAZANEK ‒ KONTRABAS

 

PROGRAM:
GIOACHINO ROSSINI ‒ DUET NA WIOLONCZELĘ I KONTRABAS D-DUR
STANISŁAW MONIUSZKO ‒ KWARTET SMYCZKOWY NR 1 D-MOLL
ANTONÍN DVOŘÁK ‒ KWARTET SMYCZKOWY NR 12 AMERYKAŃSKI F-DUR OP. 96

 

21 LIPCA 2018

 

ZAKOPANE

 

GALA MOZARTOWSKA

 

KOŚCIÓŁ ŚW. KRZYŻA

 

WYKONAWCY:
OLGA PASIECZNIK ‒ SOPRAN
ROBERT GIERLACH ‒ BARYTON
MICHAŁ KLAUZA ‒ DYRYGENT
SIN­FO­NIET­TA CRA­CO­VIA

 

PROGRAM:
ARIE I DUETY Z OPER W. A. MOZARTA

 

4 LIPCA 2018

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL MUZYKI POLSKIEJ

 

MU­ZEUM SZ­TU­KI I TECH­NI­KI JA­POŃ­SKIEJ MANG­GHA

 

WYKONAWCY:
KA­RO­LI­NA MI­CU­ŁA ‒ RE­CY­TA­CJE
KRZYSZ­TOF GRZY­BOW­SKI ‒ KLAR­NET
PIOTR SA­ŁAJ­CZYK ‒ FOR­TE­PIAN
MA­CIEJ LU­LEK ‒ KON­CERT­MISTRZ
SIN­FO­NIET­TA CRA­CO­VIA

 

PROGRAM:
FE­LIKS JA­NIE­WICZ ‒ DI­VER­TI­MEN­TO
FE­LIKS NO­WO­WIEJ­SKI ‒ ŚMIERĆ EL­LE­NAI
JU­LIUSZ ZA­RĘB­SKI ‒ KWIN­TET FOR­TE­PIA­NO­WY G-MOLL, OP. 34

 

25 czerwca 2018

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (Sinfonietta Cracovia vs. Sinfonia Varsovia) Koncert finałowy

 

Filharmonia Krakowska

 

Wykonawcy:
Jerzy Maksymiuk ‒ dyrygent Jurek Dybał ‒ dyrygent / kontrabas Jakub Haufa ‒ skrzypce / koncertmistrz Sinfonii Varsovii Filip Jaślar ‒ prowadzenie koncertu Sinfonia Varsovia Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Jerzy Maksymiuk ‒ Polonez D-dur (SV) Witold Lutosławski ‒ Muzyka żałobna (SV) Grzegorz Gerwazy Gorczycki ‒ Polonez balowy (SC) Krzysztof Penderecki ‒ Duo concertante na skrzypce i kontrabas Giovanni Bottesini ‒ Gran Duo Concertante na skrzypce i kontrabas oraz orkiestrę smyczkową (SC) *** Krzysztof Penderecki ‒ Emanacje na dwie orkiestry (SV, SC) Bohuslav Martinů ‒ Koncert na dwie orkiestry smyczkowe fortepian i timpani (SV, SC)

24 czerwca 2018

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Warszawski Lutosławski. Koncert plenerowy

 

Muzeum im. Emeryka Hutten Czapskiego – oddział MNK

 

Wykonawcy:
MAGDA NAVARRETE ‒ ŚPIEW PIOTR STECZEK ‒ skrzypce, ARANŻACJE, kompozycje
Paweł Steczek ‒ fortepian, akordeon
Maciej Garbowski ‒ kontrabas
Krzysztof Gradziuk ‒ perkusja
JUREK DYBAŁ ‒ DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

Program:
Utwory Witolda Lutosławskiego oraz piosenki napisane przez kompozytora pod pseudonimem „Derwid”.

23 czerwca 2018

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Clubbing kameralny: Muzyczne stolice

 

Hotel Cracovia, Dom Józefa Mehoffera, Europeum, Pawilon Józefa Czapskiego, Ogród Józefa Mehoffera ‒ oddziały MNK

 

Wykonawcy:
1. KWARTET DAFO ‒ KATOWICE Justyna Duda-Krane ‒ I skrzypce Danuta Augustyn ‒ II skrzypce Ewa Szczepańska-Chwast ‒ altówka (gościnnie) Anna Armatys ‒ wiolonczela

 

2. QUARTETTO CON FLAUTO ‒ PRAGA / NOWY JORK Jennyfer Fouani ‒ flet Maciej Lulek ‒ skrzypce Ryszard Sneka ‒ altówka Marcin Mączyński ‒ wiolonczela

 

3. KWARTET CORDES CLASSIQUES ‒ PARYŻ Piotr Marciak ‒ I skrzypce Marcin Kmiecik ‒ II skrzypce Damian Kułakowski ‒ altówka (gościnnie) Tomasz Wyroba ‒ wiolonczela

 

4. SINFO QUARTET ‒ PETERSBURG Sara Kupc ‒ I skrzypce Jakub Żurek ‒ II skrzypce Paulina Marek-Lipka ‒ altówka Julia Kotarba ‒ wiolonczela

 

5. ETNOS ENSEMBLE ‒ BELGRAD/KAZIMIERZ [finał] Bartek Pacan ‒ klarnet Konrad Merta ‒ akordeon Piotr Gach ‒ wiolonczela Łukasz Mazanek ‒ kontrabas

 

PROGRAM: 1. Katowice: Henryk Mikołaj Górecki ‒ I Kwartet smyczkowy Aleksander Lasoń ‒ Relief dla Andrzeja

 

2. Praga/Nowy Jork: Antonín Dvořák ‒ Kwartet smyczkowy nr 12 „Amerykański” op. 96 John Kander ‒ New York, New York Leonard Bernstein ‒ Suita z West Side Story

 

3. Paryż:
Claude Debussy ‒ La plus que lente, L. 121
Maurice Ravel ‒ Kwartet smyczkowy F-dur
Fryderyk Chopin ‒ Nokturn Es-dur nr 2 op. 9

 

4. Petersburg: Dymitr Szostakowicz ‒ III Kwartet F-dur op. 73 Dymitr Szostakowicz ‒ Walc nr 2 z II Suity na orkiestrę jazzową

 

5. Belgrad/Kazimierz: Jovano jovanke (mel. ludowa) Konrad Merta ‒ Walczyk Konrad Merta ‒ Szisza
Konrad Merta ‒ W ogródeczku Odessa Bulgaresh (mel. ludowa) Konrad Merta ‒ Taniec w koło Piotr Gach ‒ Sleeping West Kazimierz (mel. ludowa) Eden (mel. ludowa) U plavu zoru (mel. ludowa) Wojciech Kilar ‒ melodie z filmu Pianista Michał Lorenc ‒ melodie z filmu Bandyta

 

Wszyscy wykonawcy powtórzą program swoich występów trzykrotnie, rozpoczynając koncerty jednocześnie, kolejno około godz. 17:00, 18:15 i 19:30. Każda z 45-minutowych „rund” będzie oddzielona od kolejnej półgodzinną przerwą, umożliwiającą słuchaczom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Wieczór zwieńczy open-airowy, finałowy koncert w Ogrodzie Józefa Mehoffera.

 

22 czerwca 2018

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Korzenie. Pamięci Henryka Mikołaja Góreckiego

 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach ‒ oddział MNK

 

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny ‒ bas-baryton
Aleksandra Gajecka-Antosiewicz ‒ klawesyn
Maciej Lulek ‒ skrzypce
Marcin Mączyński ‒ wiolonczela Jurek Dybał ‒ dyrygent Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki ‒ Trzy utwory w dawnym stylu
Zwycięskie dzieło konkursu Sinfonietta per Sinfonietta: Sinfonietta concertante na skrzypce i wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową ‒ prezentacja instrumentów zakupionych dzięki wsparciu MKiDN*
Henryk Mikołaj Górecki ‒ Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40
Henryk Mikołaj Górecki ‒ Trzy utwory w dawnym stylu

***

Gustav Mahler – Kindertotenlieder
(W OPRACOWANIU RAFAŁA KŁOCZKO NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ)
Nun will die Sonn’ so hell aufgehnNun seh’ ich wohl, warum so dunkle FlammenWenn dein Mütterlein tritt zur Tür herein Oft denk’ich, sie sind nur ausgegangenIn diesem Wetter

 

* Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta“ pod honorowym patronatem prof. Krzysztofa Pendereckiego. W ramach międzynarodowego Konkursu powstanie kilkadziesiąt nowych utworów na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową.
Zwycięska kompozycja zostanie zaprezentowana w wykonaniu Sinfonietty Cracovii w trakcie koncertu finałowego Festiwalu ‒ co umożliwi zaprezentowanie publiczności znakomitych, historycznych instrumentów zakupionych przez Orkiestrę dzięki wsparciu MKiDN w roku 2017.

21 czerwca 2018 

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Sekundanci. Koncert inauguracyjny

 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach ‒ oddział MNK

 

Wykonawcy:
Kwintet smyczkowy Sinfonia Varsovia
Kwintet Kameralistów Sinfonietty Cracovii

 

Program:
Witold Lutosławski ‒ 5 melodii ludowych (SV) Luigi Boccherini ‒ Sonata wiolonczelowa C-dur G. 17 (w wersji na wiolonczelę i kontrabas) (SV) Gioacchino Rossini ‒ Duet na wiolonczelę i kontrabas D-dur (SC) Antonín Dvořák ‒ Kwintet smyczkowy G-dur op. 77 (SC)

***

Krzysztof Penderecki ‒ Kwintet smyczkowy Kartki z nienapisanego dziennika (SV) Felix Mendelssohn-Bartholdy ‒ Oktet Es-dur op. 20, częśc IV (SV, SC)

9 czerwca 2018

 

Kraków

 

ICE Classic: Elīna Garanča

 

ICE Kraków

 

Wykonawcy:
Elīna Garanča — mezzosopran
Karel Mark Chichon — dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
M. Glinka — Uwertura do Rusłana i Ludmiły
P. Tchaikovsky — Aria Joanny z opery Dziewica Orleańska
J. Massenet — Medytacja z opery Thaïs
C. Saint-Saëns — Mon coeur s’ouvre à ta voix z opery Samson i Dalila
C. Saint-Saëns — Bachanalia z opery Samson i Dalila
Ch. Gounod — Plus grand, dans son obscurité z opery Królowa Saby
S. Lope — Gallito
S. Lope — Gerona
M. M. Penella — El Gato Montés
G. Bizet — Suita z opery Carmen
R. Chapí — Carceleras
A. Lara — Granada
G. Puccini — O Mio Babbino Caro

 

8 czerwca 2018

 

Kraków

 

WODECKI TWIST FESTIWAL: TRIBUTE TO ZBIGNIEW WODECKI

 

ICE Kraków

 

Wykonawcy:
Soliści: Kayah, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Beata Rybotycka, Ewa Uryga, Gaba Kulka, Kuba Badach, Adam Bałdych, Mariusz Patyra, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski
Tomasz Szymuś — dyrygent
Kameraliści Sinfonietty Cracovii i Przyjaciele

 

Program:
T. Szymuś — Aranżacje utworów Z. Wodeckiego

5 czerwca 2018

 

Kraków

 

uroczystość przyznania tytułu Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa

 

Collegium Maius

 

Wykonawcy:
Iwona Socha – sopran
Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian
Mariusz Pędziałek – obój
Leszek Długosz – śpiew
Jacek Wójcicki – śpiew
Anna Tomaszewska – recytacje
Artyści Piwnicy pod Baranami
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

3 czerwca 2018

 

Kraków

 

Finał FMF James Bond: Casino Royale 

 

Tauron Arena Kraków

 

Wykonawcy:
Gavin Greeneway – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
D. Arnold — Muzyka do filmu „James Bond: Casino Royale”

 

31 MAJA 2018

 

KRAKÓW

 

SINFONIETKA – Dzień dziecka

 

MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA

 

WYKONAWCY:
MACIEJ LULEK — KONCERTMISTRZ DANUTA AUGUSTYN — PANI SINFONIETKA / PROWADZENIE
SINFONIETKOWY CHÓR DZIECIĘCY
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
W. LUTOSŁAWSKI — HEJ, OD KRAKOWA JADĘ W. LUTOSŁAWSKI — ACH, MÓJ JASIEŃKO W. LUTOSŁAWSKI — IDZIE GRZEŚ W. LUTOSŁAWSKI — ROK I BIEDA J. WASOWSKI — TANIE DRANIE K. PENDERECKI — NAJDZIELNIEJSZY Z RYCERZY J. WASOWSKI — MAMUSIA MYŚLI J. WASOWSKI — SZŁA MYSZKA W. SZPILMAN — W MAŁYM KINIE J. WASOWSKI — W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ M. BAŁENKOWSKI — FAREWELL NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ

 

WYKONANIE UTWORU MACIEJA BAŁENKOWSKIEGO ODBYWA SIĘ I JEST WSPÓŁFINANSOWANE W RAMACH PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA „KOMPOZYTOR ‒ REZYDENT”. KONCERT ORGANIZOWANY I WSPÓŁFINANSOWANY W RAMACH PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA „KOMPOZYTOR ‒ REZYDENT”.

27 MAJA 2018

 

KRAKÓW

 

MUZYKA BEZ POKLASKU — NIKT NIC NIE WIE… FRANZ KAFKA I CZESKA MUZYKA

 

MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ MOCAK

 

WYKONAWCY:
KARINE LETHIEC ‒ ALTÓWKA
PIOTR SAŁAJCZYK ‒ FORTEPIAN
JAKUB KOSINIAK ‒ RECYTATOR
KRISTOF MARATKA ‒  DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
MACIEJ BAŁENKOWSKI ‒ SINFONIETTA NR 2 NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
MARTIN SMOLKA ‒ SQUEAKING WINGS NA 10 INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH
KRISTOF MARATKA   IN FRONT OF THE HUNGRY CAGE NA FORTEPIAN I RECYTATORA, WOKÓŁ AFORYZMÓW FRANZA KAFKI
KRISTOF MARATKA ‒ ASTROPHONIA NA ALTÓWKĘ, FORTEPIAN I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ

 

WYKONANIE UTWORU MACIEJA BAŁENKOWSKIEGO ODBYWA SIĘ I JEST WSPÓŁFINANSOWANE W RAMACH PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA „KOMPOZYTOR ‒ REZYDENT”. KONCERT ORGANIZOWANY I WSPÓŁFINANSOWANY W RAMACH PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA „KOMPOZYTOR ‒ REZYDENT”.

9 – 27 KWIETNIA 2018

 

NIEMCY

 

TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
SUSANNE HOU – SKRZYPCE
MACIEJ LULEK – KONCERTMISTRZ
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:

BACH, MOZART, HAYDN, BOCCHERINI, MENDELSSOHN, RADZIWIŁŁ

8 KWIETNIA 2018

 

KATOWICE

 

SALA KONCERTOWA NOSPR

 

WYKONAWCY:
YI-JIA SUSANNE HOU – SKRZYPCE
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
SERGIUSZ PROKOFIEW – I SYMFONIA D-DUR KLASYCZNA OP. 25
WOLFGANG AMADEUS MOZART – KONCERT SKRZYPCOWY D-DUR KV 218
WOLFGANG AMADEUS MOZART – SYMFONIA G-MOLL KV 550

24 marca 2018

 

Kraków

 

SINFONIETKA – Nareeeeszcie wiosna

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

 

Wykonawcy:
Danuta Augustyn – prowadzenie
Aleksandra Honcel-Banek – koncertmistrz
Sinfonietta Cracovia

 

17 marca 2018

 

Tokyo – Japonia

 

Festiwal Wiosenny w Tokio

 

Tokyo Bunka Kaikan

 

WYKONAWCY:
Tomasz Konieczny – baryton Jurek Dybał – dyrygent Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki ‒ Sinfonietta nr 3 „Kartki z nienapisanego dziennika” Krzysztof Penderecki ‒ Agnus Dei Modest Musorgski ‒ Pieśni i tańce śmierci
(w opracowaniu Rafała Kłoczko na orkiestrę smyczkową)
Antonin Dvořák ‒ Serenada na orkiestrę smyczkową op. 22

16 marca 2018

 

Tokyo – Japonia

 

Festiwal Wiosenny w Tokio

 

Tokyo Bunka Kaikan

 

WYKONAWCY:
Tomasz Konieczny – baryton Jurek Dybał – dyrygent Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Gustav Mahler ‒ Adagietto z V Symfonii (IV część) Gustav Mahler ‒ Kindertotenlieder
(w opracowaniu Rafała Kłoczko na orkiestrę smyczkową)
Franz Schubert ‒ Kwartet smyczkowy d-moll „Śmierć i dziewczyna” D.810 (w opracowaniu Gustava Mahlera na orkiestrę smyczkową)

12 LUTEGO 2018

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL OPERA RARA

 

ICE KRAKOW

 

WYKONAWCY:
TOMASZ KONIECZNY – BARYTON MARISOL MONTALVO – SOPRAN STANLEY JACKSON – TENOR KRISTOF SPIEWOK – REŻYSER
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
MICHAEL NYMAN – THE MAN WHO MISTOOK HIS WIFE FOR A HAT

 

9 LUTEGO 2018

 

LUBLIN

 

JUBILEUSZ 700-LECIA LOKACJI MIASTA LUBLIN

 

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR

 

WYKONAWCY:
KRZYSZTOF PENDERECKI – DYRYGENT
IWONA HOSSA- I SOPRAN KAROLINA SIKORA- II SOPRAN ANNA LUBAŃSKA- MEZZOSOPRAN ADAM ZDUNIKOWSKI  – TENOR
PIOTR NOWACKI – BAS SŁAWOMIR HOLLAND – NARRATOR
MACIEJ TWOREK – ASYSTENT DYRYGENTA TERESA MAJKA-PACANEK – PRZYGOTOWANIE CHÓRÓW
CHÓR FILHARMONII KRAKOWSKIEJ SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI ‒ VII SYMFONIA „SIEDEM BRAM JEROZOLIMY” NA 5 SOLISTÓW, RECYTATORA, CHÓR MIESZANY I ORKIESTRĘ

7 LUTEGO 2018

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL OPERA RARA

 

ICE KRAKOW

 

WYKONAWCY:
TOMASZ KONIECZNY – BARYTON MARISOL MONTALVO – SOPRAN STANLEY JACKSON – TENOR KRISTOF SPIEWOK – REŻYSER
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
MICHAEL NYMAN – THE MAN WHO MISTOOK HIS WIFE FOR A HAT

4 LUTEGO 2018

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL OPERA RARA

 

ICE KRAKOW

 

WYKONAWCY:
TOMASZ KONIECZNY – BARYTON MARISOL MONTALVO – SOPRAN STANLEY JACKSON – TENOR KRISTOF SPIEWOK – REŻYSER
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
MICHAEL NYMAN – THE MAN WHO MISTOOK HIS WIFE FOR A HAT

27 STYCZNIA 2018

 

WŁOCHY – PORDENONE

 

KONCERT W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU 

 

TEATRO COMUNALE GIUSEPPE VERDI

 

WYKONAWCY:
JAN KALINOWSKI – WIOLONCZELA
MAREK SZLEZER – FORTEPIAN
KRZYSZTOF PENDERECKI – DYRYGENT
MACIEJ TWOREK – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
MIECZYSŁAW WEINBERG – KONCERT NA WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ OP. 43 VIKTOR ULLMANN – KONCERT NA FORTEPIAN I ORKIESTRĘ OP. 25 KRZYSZTOF PENDERECKI – IV SYMFONIA

7 stycznia 2018

 

Kraków

 

IX Kolędowanie z Janem Pawłem II

 

Opera Krakowska

 

WYKONAWCY:
Grażyna Brodzinska – śpiew Kasia Kowalska – śpiew
Magda Steczkowska – śpiew
Olga Szomańska – śpiew
Krzysztof Cugowski – śpiew
Marcin Jajkiewicz – śpiew
Marek Piekarczyk – śpiew
Marcin Wyrostek – śpiew
Mateusz Ziółko – śpiew
Krystian Krzeszowiak – śpiew
Natalia Rubis – śpiew
Francesco Bottigliero – dyrygent
Kameraliści Sinfonietty Cracovii i Przyjaciele

 

Program:
KOLĘDY

7 stycznia 2018

 

Kraków

 

Uniwersytecki Koncert Noworoczny Sinfonietty Cracovii

 

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
WYKONAWCY:
Justyna Steczkowska – śpiew Atom String Quartet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
muzyka klasyczna, filmowa, kompozycje własne Atom String Quartet

7 stycznia 2018

 

Kraków

 

Sinfonietka Kolędowo – koncert dla dzieci

 

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

WYKONAWCY:
Atom String Quartet
Danuta Augustyn – prowadzenie
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

4 STYCZNIA 2017

 

KRAKÓW

 

ŚPIEWAJ Z NAMI! KOLĘDOWANIE Z KRAKOWSKIMI CHÓRAMI

 

ICE KRAKÓW

 

WYKONAWCY:
AKADEMICKI CHÓR POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ „CANTATA” CHÓR ASP „CANTUS FIRMUS” CHÓR CAPELLI CRACOVIENSIS CHÓR DOMINIKAŃSKIEGO OŚRODKA LITURGICZNEGO CHÓR FILHARMONII KRAKOWSKIEJ CHÓR „HEJNAŁ”
CHÓR „HEJNAŁ” CHÓR MARIAŃSKI CHÓR MĘSKI AGRICOLA KRAKOWSKIEGO ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO CHÓR ARCHIDIECEZJALNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ – PUERI CANTORES CRACOVIENSES CHÓR POLSKIEGO RADIA CHÓR UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KRAKOWIE „DOMINANTA” CHÓR UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE CHÓR „VOX POPULI” OCTAVA ENSEMBLE RZEMIEŚLNICZE TOWARZYSTWO ŚPIEWACKIE HASŁO IM. DR HENRYKA JORDANA SINFONIETTA CRACOVIA JOANNA RADZISZEWSKA – SOPRAN LIDIA JAZGAR – PROWADZENIE FRANCESCO BOTTIGLIERO – DYRYGENT

 

PROGRAM:
KOLĘDY

 

17 GRUDNIA 2017

 

LUSŁAWICE

 

MIĘDZYNARODOWY KURS DYRYGENCKI – KONCERT FINAŁOWY

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

 

WYKONAWCY:
CRACOW DUO
UCZESTNICY KURSU
SINFONIETTA CRACOVIA

12-17 GRUDNIA 2017

 

LUSŁAWICE

 

MIĘDZYNARODOWY KURS DYRYGENCKI – JORMA PANULA 

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

10 GRUDNIA 2017

 

WIEDEŃ

 

SINFONIETTA CRACOVIA W MUSIKVEREIN – TOMASZ KONIECZNY 

 

VON LIEBE UND TOD

 

MUSICVEREIN, BRAHMS-SAAL

 

WYKONAWCY:
TOMASZ KONIECZNY – BAS-BARYTON JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
GUSTAV MAHLER –  ADAGIETTO Z V SYMFONII CIS-MOLL
GUSTAV MAHLER – KINDERTOTENLIEDER
FELIKS NOWOWIEJSKI – ŚMIERĆ ELLENAI
FRANZ SCHUBERT – KWARTET D-MOLL „ŚMIERĆ I DZIEWCZYNA” (WERSJA NA ORK. SMYCZKOWĄ, OPR. G. MAHLER)

1 GRUDNIA 2017

 

KATOWICE

 

12. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL IM. G. G. GORCZYCKIEGO

 

PIOTR ANDERSZEWSKI & SINFONIETTA CRACOVIA

 

SALA NOSPR

 

WYKONAWCY:
PIOTR ANDERSZEWSKI – FORTEPIAN
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
JÓZEF HAYDN – UWERTURA ARMIDA
JÓZEF HAYDN – KONCERT FORTEPIANOWY D-DUR HOB. XVIII:11 WOLFGANG AMADEUSZ MOZART – UWERTURA APOLLO I HIACYNT WOLFGANG AMADEUSZ MOZART – KONCERT FORTEPIANOWY G-DUR, KV 453

 

29 LISTOPADA 2017

 

KRAKÓW

 

GWIAZDY Z SINFONIETTĄ – PIOTR ANDERSZEWSKI / ICE CLASSIC

 

ICE KRAKÓW

 

WYKONAWCY:
PIOTR ANDERSZEWSKI – FORTEPIAN
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
JÓZEF HAYDN – UWERTURA ARMIDA
JÓZEF HAYDN – KONCERT FORTEPIANOWY D-DUR HOB. XVIII:11 WOLFGANG AMADEUSZ MOZART – UWERTURA APOLLO I HIACYNT WOLFGANG AMADEUSZ MOZART – KONCERT FORTEPIANOWY G-DUR, KV 453

18 LISTOPADA 2017

 

DAEGU

 

KOREA PŁD. – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
BEETHOVEN, MENDELSSOHN, CHOPIN,  LESSEL

17 LISTOPADA 2017

 

INCHEON

 

KOREA PŁD. – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
BEETHOVEN, MENDELSSOHN, CHOPIN,  LESSEL

14 LISTOPADA 2017

 

KRAKÓW

 

CHOPIN BEZ FORTEPIANU

 

ICE KRAKÓW

 

WYKONAWCY:
BARBARA WYSOCKA – AKTORKA
BASSEM AKIKI – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

12 listopada 2017

 

Moskwa

 

7. Festiwal Muzyki Polskiej w Moskwie

 

Konserwatorium Moskiewskie / Sala Rachmaninowa

 

WYKONAWCY:
Janusz Wawrowski – skrzypce
Jurek Dybał – dyrygent
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
Andrzej Panufnik ‒ Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową Ignacy Jan Paderewski ‒ Suita G-dur na orkiestrę smyczkową Krzysztof Penderecki ‒ Agnus Dei Henryk Mikołaj Górecki ‒ Trzy utwory w dawnym stylu
Dymitr Szostakowicz ‒ Dwie miniatury (Elegia i Polka)

10 LISTOPADA 2017

 

Wuhan

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

9 LISTOPADA 2017

 

Zhuhai

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

7 LISTOPADA 2017

 

Changsa

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

6 LISTOPADA 2017

 

Shenyang

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

5 LISTOPADA 2017

 

Zhengzhou

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

4 LISTOPADA 2017

 

Chongqing

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

2 LISTOPADA 2017

 

Nanjing

 

CHINY – TRASA KONCERTOWA

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA EGMONT OP. 84 LUDWIG VAN BEETHOVEN – VII SYMFONIA OP.92 W.A. MOZART – KONCERT FLETOWY D-DUR, KV 314/285D

1 Listopada 2017

 

Hefei

 

Chiny – Trasa koncertowa

 

WYKONAWCY:
Walter Auer – flet
Jurek Dybał – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura Egmont Op. 84 Ludwig van Beethoven – VII Symfonia Op.92 W.A. Mozart – Koncert fletowy D-dur, KV 314/285d

23 PAŹDZIERNIKA 2017

 

KRAKÓW

 

KONCERT JUBILEUSZOWY – ZYGMUNT KONIECZNY

 

ICE KRAKÓW

 

WYKONAWCY:
JOANNA SŁOWINSKA – ŚPIEW
PRZEMYSŁAW BRANNY – ŚPIEW
MARTA BIZOŃ – ŚPIEW
BEATA WOJCIECHOWSKA – ŚPIEW
LIDIA BOGACZ – ŚPIEW
TADEUSZ ZIĘBA – ŚPIEW
MAREK BAŁATA – ŚPIEW
JACEK WOJCIECHOWSKI – ŚPIEW
PIOTR LATOSZYŃSKI – FORTEPIAN
LESZEK „HEFI” WIŚNIOWSKI – FLET BASOWY RAFAŁ JACEK DELEKTA – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
ZYGMUNT KONIECZNY – KONCERT FORTEPIANOWY
ZYGMUNT KONIECZNY – WYBÓR PIEŚNI / KONIECZNY WYSPIAŃSKIEMU

 

21 PAŹDZIERNIKA 2017

 

KRAKÓW

 

HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC IN CONCERT

 

TAURON ARENA

 

WYKONAWCY:
TIMOTHY HENTY – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

19 PAŹDZIERNIKA 2017

 

POZNAŃ

 

HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC IN CONCERT

 

ARENA POZNAŃ

 

WYKONAWCY:
TIMOTHY HENTY – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

18 PAŹDZIERNIKA 2017

 

WARSZAWA

 

HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC IN CONCERT

 

HALA TORWAR

 

WYKONAWCY:
TIMOTHY HENTY – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

17 PAŹDZIERNIKA 2017

 

WROCŁAW

 

HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC IN CONCERT

 

HALA STULECIA

 

WYKONAWCY:
TIMOTHY HENTY – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

8 PAŹDZIERNIKA 2017

 

KRAKÓW

 

POLSKA — CHORWACJA: MUZYCZNY MOST / MLADEN TARBUK

 

 GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX W. W SUKIENNICACH

 

WYKONAWCY:
MLADEN TARBUK – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI – CHACONNE IN MEMORIAM GIOVANNI PAOLO II
IVO JOSIPOVIĆ – SAMBA DA CAMERA
MACIEJ BAŁENKOWSKI – „SINFONIETTA – TIME IS TICKING” (WYKONANIE W RAMACH PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA „KOMPOZYTOR – REZYDENT”)
MLADEN TARBUK – SEBASTIAN IM TRAUM
JOSEF SUK – SERENADA NA SMYCZKI OP. 6

 

DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ KLASYKĄ! / MÓJ PIERWSZY KONCERT

 

9 PAŹDZIERNIKA 2017

 

BULOWICE

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
UL. BIELSKA 59

 

12.00 – KONCERT
14.00 – KONCERT

 

WYKONAWCY: JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

10 PAŹDZIERNIKA 2017

 

GDÓW

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. J. KANTEGO
UL. MYŚLENICKA 2

 

9.50 – KONCERT W RAMACH LEKCJI
10.50 – FLASH MOB

 

WYKONAWCY:
MACIEJ LULEK – KONCERTMISTRZ
DANUTA AUGUTYN – PROWADZENIE AKCJI EDUKACYJNEJ DLA DZIECI
SINFONIETTA CRACOVIA

 

10 PAŹDZIERNIKA 2017

 

DOBCZYCE

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KS. J. TISCHNERA
UL. SZKOLNA 22A

 

12:35 ‒ WARSZTATY DLA DZIECI 13:10 ‒ KONCERT W RAMACH LEKCJI

 

WYKONAWCY:
MACIEJ LULEK – KONCERTMISTRZ
DANUTA AUGUSTYN – PROWADZENIE AKCJI EDUKACYJNEJ DLA DZIECI
SINFONIETTA CRACOVIA

 

11 PAŹDZIERNIKA 2017

 

ŁAPANÓW

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. J. KANTEGO
ŁAPANÓW 159

 

 9.40 – FLASH MOB
10.40 – KONCERT W RAMACH LEKCJI

 

WYKONAWCY:
MACIEJ LULEK – KONCERTMISTRZ
DANUTA AUGUSTYN – PROWADZENIE AKCJI EDUKACYJNEJ DLA DZIECI SINFONIETTA CRACOVIA

 

11 PAŹDZIERNIKA 2017

 

KAMIONNA

 

KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
KAMIONNA, KIERLIKÓWKA 102

 

19.30 – KONCERT

 

WYKONAWCY:
MACIEJ LULEK – KONCERTMISTRZ
SINFONIETTA CRACOVIA

 

W PROGRAMIE WYBÓR UTWORÓW I FRAGMENTÓW UTWORÓW F. CHOPINA, I. J. PADEREWSKIEGO, F. NOWOWIEJSKIEGO, W. LUTOSŁAWSKIEGO, K. PENDERECKIEGO, W. KILARA, K. DĘBSKIEGO.

 

PROGRAMY POSZCZEGÓLNYCH KONCERTÓW PROJEKTU „DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ KLASYKĄ! / MÓJ PIERWSZY KONCERT” MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU KULTURA – INTERWENCJE 2017.

9 PAŹDZIERNIKA 2017

 

BIELSKO-BIAŁA

 

DOM KULTURY IM. W. KUBISZ
WYKONAWCY: JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM: NOWOWIEJSKI, LUTOSŁAWSKI, DVOŘÁK, PENDERECKI, WESOŁOWSKI

 

1 PAŹDZIERNIKA 2017

 

LUBLIN

 

KONCERT JUBILIEUSZOWY – ZYGMUNT KONIECZNY

 

SALA KONCERTOWA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO

 

WYKONAWCY:
JOANNA SŁOWINSKA – ŚPIEW
MARTA BIZOŃ – ŚPIEW
BEATA WOJCIECHOWSKA – ŚPIEW KATARZYNA JAMRÓZ – ŚPIEW
LIDIA BOGACZ – ŚPIEW
TADEUSZ ZIĘBA – ŚPIEW
MAREK BAŁATA – ŚPIEW
JACEK WOJCIECHOWSKI – ŚPIEW
MARIUSZ PĘDZIAŁEK – OBÓJ RAFAŁ JACEK DELEKTA – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
WYSPIAŃSKI WEDŁUG KONIECZNEGO – PREMIERA ŚWIATOWA

 

30 WRZEŚNIA 2017

 

WARSZAWA

 

LA FOLLE JOURNÉE DE VARSOVIE 2017 / SZALONE DNI MUZYKI

 

TEATR WIELKI OPERA NARODOWA

 

WYKONAWCY:
MICHEL LETHIEC – KLARNET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI – TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU WITOLD LUTOSŁAWSKI – 5 MELODII LUDOWYCH WITOLD LUTOSŁAWSKI – PRELUDIA TANECZNE BELA BARTOK – TAŃCE RUMUŃSKIE
GRAŻYNA BACEWICZ – OBEREK NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ KRZESIMIR DĘBSKI – KRAKOWIAK ARAM CHACZATURIAN – TANIEC Z SZABLAMI ADAM WESOŁOWSKI – GLISS DANCE ASTOR PIAZOLLA – LIBERTANGO

30 WRZEŚNIA 2017

 

WARSZAWA

 

LA FOLLE JOURNÉE DE VARSOVIE 2017 / SZALONE DNI MUZYKI

 

TEATR WIELKI OPERA NARODOWA

 

WYKONAWCY:
MICHEL LETHIEC – KLARNET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
GEORGE GERSHWIN – SUITA PORGY AND BESS GEORGE GERSHWIN – SUITA AMERYKANIN W PARYŻU

29 WRZEŚNIA 2017

 

ZABRZE

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL IM. KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO – POZIOM 320

 

SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA

 

WYKONAWCY:
KRZYSZTOF PENDERECKI – DYRYGENT
IWONA HOSSA – SOPRAN KAROLINA SIKORA – SOPRAN ANNA LUBAŃSKA – MEZZOSOPRAN ADAM ZDUNIKOWSKI – TENOR PIOTR NOWACKI – BAS SŁAWOMIR HOLLAND – RECYTATOR CHÓR FILHARMONII KRAKOWSKIEJ SINFONIETTA CRACOVIA

 

PRZYGOTOWANIE CHÓRU: TERESA MAJKA-PACANEK PRZYGOTOWANIE ORKIESTRY: MACIEJ TWOREK

 

PROGRAM:
 SIEDEM BRAM JEROZOLIMY NA 5 SOLISTÓW, RECYTATORA, CHÓR MIESZANY I ORKIESTRĘ

25 WRZEŚNIA 2017

 

SANOK

 

FESTIWAL IM. A. DIDURA W SANOKU

 

SANOCKI DOM KULTURY

 

WYKONAWCY:
ULRIKE HELZEL – MEZZOSOPRAN JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
GUSTAV MAHLER – ADAGIETTO Z V SYMFONII
GUSTAV MAHLER – RÜCKERT-LIEDER
ANTONIN DVORAK – SERENADA E-DUR OP. 22

 

22 WRZEŚNIA 2017

 

FRANCJA – FLERS

 

TRIBUTE TO POLAND — FESTIWAL SEPTEMBRE MUSICAL DE L’ORNE 2017

 

FLER

 

WYKONAWCY:
 MICHEL LETHIEC – KLARNET
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
IGNACY JAN PADEREWSKI – SUITA G-DUR
ANTONÍN DVOŘÁK – SERENADA NA SMYCZKI E-DUR OP. 22 KRZYSZTOF PENDERECKI – KONCERT KLARNETOWY WOLFGANG AMADEUS MOZART – SYMFONIA A-DUR KV 201

 

9 WRZEŚNIA 2017

 

ZAKOPANE

 

FESTIWAL MUZYKA NA SZCZYTACH

 

KOŚCIÓŁ ŚW. KRZYŻA

 

WYKONAWCY:
ŁUKASZ DŁUGOSZ – FLET
AGATA KIELAR-DŁUGOSZ – FLET
JURI GILBO – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
EDWARD ELGAR – INTRODUKCJA I ALLEGRO NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
PAWEŁ  MYKIETYN – KONCERT PODWÓJNY NA 2 FLETY I ORKIESTRĘ LUDWIG VAN BEETHOVEN – II SYMFONIA D-DUR

 

PROGRAM:
IGNACY JAN PADEREWSKI – SUITA G-DUR
ANTONÍN DVOŘÁK – SERENADA NA SMYCZKI E-DUR OP. 22 KRZYSZTOF PENDERECKI – KONCERT KLARNETOWY WOLFGANG AMADEUS MOZART – SYMFONIA A-DUR KV 201

3 WRZEŚNIA 2017

 

KRAKÓW

 

GALA KONCERTOWA

 

TEATR SŁOWACKIEGO

 

WYKONAWCY:
FRANCESCO BOTTIGLIERO – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ – SERENADA OP. 2
PIOTR ZIELIŃSKI – KRAKOWIAK „SEMPER IN ALTUM”
WOJCIECH KILAR – ORAWA
ALBAN BERG – SUITA LIRYCZNA

20 SIERPNIA 2017

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL MUZYKA W STARYM KRAKOWIE

 

KOŚCIÓŁ OO. AUGUSTIANÓW

 

WYKONAWCY:
VERIKO TCHUMBURIDZE – SKRZYPCE
ARMAN TIGRANJAN – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA TWORY PROMETEUSZA OP. 43
WOLFGANG AMADEUS MOZART – KONCERT SKRZYPCOWY A-DUR KV 219
FELIKS MENDELSSOHN-BARTHOLDY – KONCERT SKRZYPCOWY E-MOLL OP. 64
LUDWIG VAN BEETHOVEN – II SYMFONIA D-DUR OP. 36

 

15 SIERPNIA 2017

 

KRYNICA

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

 

14 SIERPNIA 2017

 

KRYNICA

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

12 SIERPNIA 2017

 

KRYNICA

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

 

26 lipca 2017

 

Francja

 

Festiwal Pablo Casalsa w Prades

 

Codalet

 

Wykonawcy:
Szymon Nehring – fortepian
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Ignacy Jan Paderewski – Suita G-dur na orkiestrę smyczkową
Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Antonín Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 22

25 lipca 2017

 

Francja

 

Festiwal Pablo Casalsa w Prades

 

Perpignan

 

Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Nino Rota – Koncert na orkiestrę smyczkową
George Gershwin – Amerykanin w Paryżu, Preludia
Astor Piazzolla – Oblivion, Adios Nonino
Antonín Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 22

24 lipca 2017 

 

Francja

 

Festiwal Pablo Casalsa w Prades

 

Saint Guilhem le Désert

 

Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Nino Rota – Koncert na orkiestrę smyczkową
George Gershwin – Amerykanin w Paryżu, Preludia
Astor Piazzolla – Oblivion, Adios Nonino
Antonín Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 22

24 lipca 2017

 

Francja

 

Festiwal Pablo Casalsa w Prades

 

Saint Guilhem le Désert

 

Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet

 

Kameraliści Sinfonietty Cracovii
Maciej Lulek – skrzypce
Piotr Marciak – skrzypce
Wadim Zarych – altówka
Marcin Mączyński – wiolonczela
Łukasz Mazanek – kontrabas

 

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Kwintet klarnetowy A-dur KV 581
Krzysztof  Penderecki – Preludium
Antonín Dvořák – Kwintet smyczkowy G-dur op. 77

 

5 LIPCA 2017

 

KRAKÓW

 

Festiwal Muzyki Polskiej

 

Filharmonia Krakowska

 

Wykonawcy:
Piotr Pławner – skrzypce
Kalle Kuusava – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Wojciech Kilar – Ricordanza
Andrzej Panufnik – Koncert skrzypcowy
Wojciech Kilar – Orawa
Michał Spisak – Andante i Allegro

 

30 CZERWCA – 4 LIPCA 2017

 

KRAKÓW

 

SINFONIETTA FESTIVAL

24 CZERWCA 2017

 

KRAKÓW

 

WIANKI

 

SINFONIETTA CRACOVIA & SZYMON NEHRING

 

PLAC SZCZEPAŃSKI

 

WYKONAWCY:
SZYMON NEHRING – FORTEPIAN
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN – KONCERT FORTEPIANOWY E-MOLL
WOJCIECH KILAR – ORAWA
IGNACY JAN PADEREWSKI – SUITA G-DUR

5 czerwca 2017

 

Lusławice

 

Sesja nagraniowa

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

4 czerwca 2017

 

Kraków

 

Wiedeńczycy z Sinfoniettą – Anneleen Lenaerts, Dieter Flury

 

Filharmonia Krakowska

 

Wykonawcy:
Anneleen Lenaerts – harfa
Johann Hindler – klarnet
Dieter Flury – flet
Wojciech Pszoniak – recytator
Jurek Dybał  – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Ignacy Jan Paderewski – Suita G-dur na orkiestrę smyczkową Claude Debussy – Danse sacrée et danse profane Stefan Bolesław Poradowski – Koncert na flet, harfę i orkiestrę smyczkową op. 59 nr 1 Feliks Nowowiejski – Pożegnanie Ellenai op. 17 nr 3 Antonín Dvořák – Serenada E-dur na orkiestrę smyczkową op. 22

4 czerwca 2017

 

Kraków

 

Sinfonietka – koncert dziecięcy

 

Filharmonia Krakowska

 

Wykonawcy:
Danuta Augustyn – prowadzenie
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

2 czerwca 2017

 

Bytom

 

Benefis prof. Gerarda Przybyły 

 

Państwowa Szkoła Muzyczna w Bytomiu

2 czerwca 2017

 

Kraków

 

Gala koncertowa

 

Centrum Jana Pawła II

 

21 maja 2017

 

Kraków

 

Festiwal Muzyki filmowej

 

TITANIC Live in Concert

 

TAURON Arena Kraków

 

Wykonawcy:
Ludwig Wicki – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

18 maja 2017

 

Kraków

 

Festiwal Muzyki filmowej

 

NEVERENDING STORY Live in Concert – światowa premiera

 

Centrum Kongresowe ICE Kraków

 

Wykonawcy:
Klaus Doldinger – saksofon
Christian Schumann – dyrygent
Cracow Singers Sinfonietta Cracovia

11 maja 2017

 

Kraków

 

Muzyka bez poklasku

 

Warszawska Jesień na Wiosnę w Krakowie

 

MOCAK MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W KRAKOWIE

 

Wykonawcy:
Łukasz Długosz – flet
Agata Kielar-Długosz – flet
Piotr Banasik – fortepian
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Henryk Mikołaj Górecki – Dwa Postludia Tristanowskie i Chorał
Tomasz Sikorski – Struny w Ziemi
Zygmunt Krauze – Stone Music
Zygmunt Krauze – Gloves Music
Eugeniusz Knapik – Wyspy
Jerzy Kornowicz – Koncert na dwa flety
Jerzy Maksymiuk – Vers
Jerzy Maksymiuk – Preludia

20 KWIETNIA 2017

 

KRAKÓW

 

GWIAZDY Z SINFONIETTĄ – RAFAEL PAYARE

 

FILHARMONIA KRAKOWSKA

 

WYKONAWCY:
RAFAEL PAYARE – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
ROBERT SCHUMANN — I SYMFONIA B-DUR „WIOSENNA” OP. 38
ROBERT SCHUMANN — II SYMFONIA C-DUR OP. 61

 

12 KWIETNIA 2017

 

KRAKÓW

 

TRASA KONCERTOWA – HARRY POTTER 

11 KWIETNIA 2017

 

WROCŁAW

 

TRASA KONCERTOWA – HARRY POTTER 

9 KWIETNIA 2017

 

GDAŃSK

 

TRASA KONCERTOWA – HARRY POTTER 

7 KWIETNIA 2017

 

WARSZAWA

 

TRASA KONCERTOWA – HARRY POTTER

2 kwietnia 2017

 

Warszawa

 

21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

 

Filharmonia Narodowa

 

Wykonawcy:
Storioni Trio
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Karol Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4 (instr. G. Fitelberg)
Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56
Modest Musorgski – Obrazki z wystawy (instr. M. Ravel)

28 MARCA 2017

 

KRAKÓW

 

21. WIELKANOCNY FESTIWAL LUDWIGA VAN BEETHOVENA

 

GWIAZDY Z SINFONIETTĄ W RAMACH FESTIWALU BEETHOVENOWSKIEGO

 

FILHARMONIA KRAKOWSKA

 

WYKONAWCY:
STORIONI TRIO
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KAROL SZYMANOWSKI – ETIUDA B-MOLL OP. 4 (INSTR. G. FITELBERG)
LUDWIG VAN BEETHOVEN – KONCERT POTRÓJNY C-DUR OP. 56
MODEST MUSORGSKI – OBRAZKI Z WYSTAWY (INSTR. M. RAVEL)

 

28 MARCA 2017

 

KRAKÓW

 

SINFONIETKA NA BEETHOVENOWSKIM

 

FILHARMONIA KRAKOWSKA

 

WYKONAWCY:
DANUTA AUGUSTYN – PROWADZENIE
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

18 MARCA 2017

 

KRAKÓW

 

SINFONIETTA CRACOVIA W MUZEUM NARODOWYM

 

MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE – GMACH GŁÓWNY

 

WYKONAWCY:
MACIEJ LULEK – KONCERTMISTRZ, KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE
SEBASTIAN ALEKSANDROWICZ – OBÓJ
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
ANONIM POLSKI – SINFONIA DE NATIVITATE
KRZYSZTOF PENDERECKI – TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU
HENRYK CZYŻ – CANZONA DI BAROCCO
GEORG FRIEDRICH HÄNDEL  – KONCERT G-MOLL NA OBÓJ I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ HMV 287
ANTONIO VIVALDI – KONCERT PODWÓJNY NA OBÓJ I SKRZYPCE Z ORKIESTRĄ RV 548

14 – 15 MARCA 2017

 

ALWERNIA

 

SESJA NAGRANIOWA W ALVERNIA STUDIOS

7 marca 2017

 

KRAKÓW

 

Gwiazdy z Sinfoniettą – David Grimal

 

Filharmonia Krakowska

 

Wykonawcy:
David Grimal – skrzypce
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041
Peteris Vasks – Koncert skrzypcowy “Distant Light”
Bela Bartok – Divertimento na orkiestrę smyczkową
Grażyna Bacewicz – Divertimento na orkiestrę smyczkową

5 lutego 2017

 

KRAKÓW

 

Wiedeńczycy z Sinfoniettą – Benjamin Schmid

 

 Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach

 

WYKONAWCY
Benjamin Schmid – skrzypce, dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

PROGRAM
F. Mendelssohn-Bartholdy – X Symfonia h-moll
F. Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy d-moll
F. Willeitner – Valentina’s Air
H. Berger – Metropoles Suite

29 stycznia 2017

 

KRAKÓW

 

Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej

prof. Janusza Skalskiego

 

Kolegiata św. Anny w Krakowie

 

Wykonawcy:
Katarzyna Oleś-Blacha – śpiew
Przemysław Firek – śpiew
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Adam Wesołowski – Symfonia kolęd
Arcangelo Corelli – Concerto grosso Na Boże Narodzenie

 

15 stycznia 2017

 

Lusławice

 

Sesja nagraniowa

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

14 stycznia 2017

 

Lusławice

 

Noworoczny Koncert Charytatywny Grupy Azoty

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

8 STYCZNIA 2016

 

KRAKÓW

 

KONCERT KOLĘDOWY

 

OPERA KRAKOWSKA

 

WYKONAWCY:
KATARZYNA CEREKWICKA – WOKAL
ANNA RUSOWICZ – WOKAL
DOROTA OSIŃSKA – WOKAL
KRZYSZTOF KILJAŃSKI – WOKAL
MACIEJ MIECZNIKOWSKI – WOKAL
MAREK TORZEWSKI – WOKAL
KAMERALIŚCI SINFONIETTY CRACOVII I PRZYJACIELE

 

8 STYCZNIA 2016

 

KRAKÓW

 

KONCERT NOWOROCZNY

 

AUDITORIUM  MAXIMUM UJ

 

WYKONAWCY:
ZEN HU – SKRZYPCE, ER-HU
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

7 STYCZNIA 2016

 

KRAKÓW

 

SINFONIETKA – SINFONIETKOWY BAL MASKOWY

 

AUDITORIUM  MAXIMUM UJ

 

WYKONAWCY:
DANUTA AUGUSTYN – PROWADZENIE
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

20 grudnia 2016

 

Kraków

 

Sinfonietka kolędowo

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

 

Wykonawcy:
Danuta Augustyn – Pani Sinfonietka
Sinfonietta Cracovia

19 grudnia 2016

 

Kraków

 

Lotnisko Balice – nowe otwarcie

 

Akcja daj się zaskoczyć

16 grudnia 2016

 

Lusławice

 

Koncert finałowy Międzynarodowego Kursu Dyrygenckiego

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO
19.00

 

Wykonawcy:
Uczestnicy Kursu wyłonieni przez prof. Jormę Panulę
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert, Penderecki

12-16 grudnia 2016

 

Lusławice

 

Międzynarodowe Kursy dyrygenckie z Jormą Panulą 

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

4 grudnia 2016

 

Bytom

 

11. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

 

KONCERT FINAŁOWY w przededniu  225. rocznicy śmierci W.A Mozarta

 

Sala główna Opery Śląskiej, ul. Moniuszki 21

 

Wykonawcy:
Paul McCreesh – dyrygent
Renata Pokupić – sopran
SINFONIETTA CRACOVIA

 

Program:
J. Haydn – Symfonia nr 44 e-moll Trauer-Symphonie
J. Haydn – Scena di Berenice
W.A Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 Jowiszowa

 

27 listopada 2016

 

Kielce

 

Zielnik Polski

 

Kieleckie Centrum Kultury

 

Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew
Stanisław Słowiński Quartet
Sinfonietta Cracovia

26 listopada 2016

 

Kraków

 

Zielnik Polski

 

Kościół Św. Katarzyny

 

Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew
Stanisław Słowiński Quartet
Sinfonietta Cracovia

25 LISTOPADA 2016

 

Zakopane

 

ZIELNIK POLSKI

 

Kościół Św. Krzyża

 

WYKONAWCY:
JOANNA SŁOWIŃSKA – ŚPIEW
Stanisław Słowiński Quartet
SINFONIETTA CRACOVIA

18 listopada 2016

 

Kraków

 

Muzyka bez poklasku

 

MOCAK MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W KRAKOWIE

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Cracow Singers
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Arvo Pärt – Trisagion
Arvo Pärt – Stabat Mater
Arvo Pärt – Msza Berlińska

12 listopada 2016

 

Moskwa

 

6 Festiwal Muzyki Polskiej w Moskwie

 

Konserwatorium Moskiewskie

 

Wykonawcy:
Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Massimiliano Caldi – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program
A. Panufnik – Koncert wiolonczelowy
M. Chyrzyński – Ukiyo­-e 
P. Mykietyn – Krzyki 
P. Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op.48

4 LISTOPADA 2016

 

KRAKÓW

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH

 

WYKONAWCY:
JOANNA DOMAŃSKA – FORTEPIAN
TADEUSZ TOMASZEWSKI – WALTORNIA
ROMAN WIDASZEK – KLARNET
MASSIMILIANO CALDI – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
M. GÓRECKI – TRIO CONCERTO
M. CHYRZYŃSKI – UKIYO-E
P. MYKIETYN – KRZYKI
P. CZAJKOWSKI – SERENADA NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ C-DUR OP. 48

 

23 PAŹDZIERNIKA 2016

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL UNSOUND

 

FILHARMONIA IM. K. SZYMANOWSKIEGO

 

WYKONAWCY:
BODY SCULPTURE
ILAN VOLKOV – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
ECLIPSE

 

20 PAŹDZIERNIKA 2016

 

KRAKÓW

 

FESTIWAL UNSOUND

 

KIJÓW CENTRUM

 

WYKONAWCY:
DUET MATMOS
KAMERALIŚCI SINFONIETTY CRACOVII

 

PROGRAM:
PERFECT LIVES

 

17 października 2016

 

Kraków

 

Gala Veritatis Splendor

 

Teatr im. J. Słowackiego

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Konrad Skolarski – fortepian
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
F. Chopin – Koncert fortepianowy f­-moll
R. Twardowski – Tryptyk Mariacki
K. Penderecki – Chaconne

 

koncert zamknięty

 

9 października 2016

 

Katowice

 

Sinfonietta Cracovia z laureatami Konkursu ARD Monachium 2016

 

XXVI Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

 

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
Sala Koncertowa, ul. Zacisze 3

 

Wykonawcy:
Wies de Boevé – kontrabas Kateřina Javůrkowá – waltornia
trio śląskie:
Joanna Domańska – fortepian
Tadeusz Tomaszewski – waltornia
Roman Widaszek – klarnet
Massimiliano Caldi – dyrygent
Sinfonietta Cracovia
Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

 

Program:
M. Górecki – Trio Concerto
J.B. Vanhal – Koncert kontrabasowy D-dur
W.A. Mozart – Koncert Es-dur na waltornię KV 495

 

7 października 2016

 

Kraków

 

Festiwal Sacrum Profanum

 

MIKE PATTON & SINFONIETTA CRACOVIA

 

ICE KRAKÓW

 

Wykonawcy:
Eyvind Kang – skrzypce
Mike Patton – wokal
Tomek Mirt – syntezator modularny
Anna Mamińska – tambura
Hubert Połoniewicz – tambura
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Eyvind Kang – Virginal Co Ordinates 2016 (2004)

 

2 PAŹDZIERNIKA 2016

 

KRAKÓW

 

KONCERT W RAMACH WYSTAWY MARIA MATER MISERICORDIAE

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH

 

WYKONAWCY:
WALTER AUER – FLET
MACIEJ LULEK – SKRZYPCE, KONCERTMISTRZ
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
J.S. BACH – ARIA NA ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
J.S. BACH – SUITA H-MOLL NA FLET I ORKIESTRĘ
H.M. GÓRECKI – TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU
K. PENDERECKI – CHACONNE
CH.W. GLUCK – „ORFEUSZ” FRAGMENTY

26-28 września 2016

 

Lusławice 

 

Sesja Nagraniowa

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO

25 września 2016

 

Zabrze

 

Międzynarodowy Festiwal im. K. Pendereckiego Poziom 320

 

Wykonawcy:
Julian Rachlin – altówka
Sarah McElravy – skrzypce
Krzysztof Penderecki – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
L. van Beethoven – Uwertura „Egmont”
L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur, op.  92
K. Penderecki – Koncert podwójny na skrzypce, altówkę i orkiestrę

13-14 września 2016

 

Austria

 

Trasa koncertowa

12 września 2016

 

Wiedeń

 

Sinfonietta Cracovia w Wiener Konzerthaus

 

Wiener Konzerthaus
19.00

 

Wykonawcy:
Gábor Boldoczki – trąbka
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
F. Lessel – Uwertura g-moll
W.A. Mozart – Koncert na trąbkę (transkrypcja Koncertu na waltornię)
K. Szymanowski –  Etiuda b-moll
K. Penderecki – Concertino na trąbkę
A. Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”

4 września 2016

 

Lusławice

 

Koncert finałowy Festiwalu Emanacje

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
F. Lessel – Uwertura g-moll
W.A Mozart – Symfonia A-dur, KV 201
Michael Gatonska – Sinfonietta – Światowid
K. Penderecki – Sinfonietta nr 3 Kartki z niezapisanego dziennika

1 września 2016

 

Kraków

 

Klasycznie na początek sezonu

 

Muzeum Manggha

 

Wykonawcy:
Kasumi Barouch – fortepian
Marek Štilec – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
W.A. Mozart, J. Haydn, L. Koželuh

1 września 2016

 

Kraków

 

Sinfonietka – „Dzień dobry szkoło!”

 

Muzeum Manggha

 

Wykonawcy:
Marek Štilec – dyrygent
Kasumi Barouch – fortepian
Danuta Augustyn – Pani Sinfonietka, prowadzenie
Sinfonietta Cracovia

28 sierpnia 2016

 

Kraków

 

Wystawa Maria Mater Misericordiae

 

Muzeum Narodowe – Gmach główny

 

Wykonawcy:
Kameraliści Sinfonietty Cracovii

 

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Oktet Es-dur

27 sierpnia 2016

 

Kraków

 

Festiwal Muzyka w Starym Krakowie

 

Kościół św. św. Piotra i Pawła

 

Wykonawcy:
Ivan Monighetti – wiolonczela, dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Haydn, Mozart

21 – 22 lipca 2016

 

Lusławice

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

 

Sesja nagraniowa

 

Wykonawcy:
Gábor Boldoczki – trąbka
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

8 lipca 2016

 

Kraków

 

Koncert inauguracyjny Festiwalu Muzyki Polskiej

 

Fil­har­mo­nia im. K. Szy­ma­now­skie­go w Kra­ko­wie
KRAKÓW, UL. ZWIERZYNIECKA 1
Wykonawcy:
Eric Lu – for­te­pian
Ka­spar Zehn­der – dy­ry­gent Sin­fo­niet­ta Cra­co­via

 

Program:
M. Kar­ło­wicz – Se­re­na­da na smyczki op. 2
T. Z. Kas­sern – Kon­cert na or­kie­strę smycz­ko­wą F. Cho­pin – I Kon­cert for­te­pia­no­wy e-moll op. 11

6 lipca 2016

 

Czechy – Jihlava

 

Mahler Jihlava Music Festival

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Anton Wranitzky – Kwintet g-moll op. 8 Nr 2
Franz Schubert – Kwartet smyczkowy „Śmierć i dziewczyna” – opr. na orkiestrę kameralną G. Mahler
Krzysztof Penderecki – Trzy utwory w dawnym stylu

5 lipca 2016

 

Kraków

 

SINFONIETTA FESTIVAL 2016

 

Koncert finałowy Capella vs. Sinfonietta

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego
Kraków, ul. Zwierzyniecka 1
19.30

 

Wykonawcy:
Iwona Sobotka ‒ sopran
Marian Magiera – trąbka
Jan Tomasz Adamus ‒ dyrygent
Jurek Dybał – dyrygent
Capella Cracoviensis
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
J.S. Bach – Suita orkiestrowa nr 3
J.S. Bach – Kantata Jauchzet Gott in allen Landen BWV 51
K. Penderecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Ph. Glass – Kwartet smyczkowy nr 2 Company (wersja na orkiestrę)
R.V. Williams – Fantazja na motywach Thomasa Tallisa na dwie orkiestry i kwartet smyczkowy 
Sinfonietta – zwycięska kompozycja konkursu kompozytorskiego Sinfonietta per Sinfonietta: Michael Gatonska – Sinfonietta – „Światowid”.

4 LIPCA 2016

 

KRAKÓW

 

SINFONIETTA FESTIVAL 2016

 

HISTORIA ŻOŁNIERZA

 

MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA
KRAKÓW, UL. MARII KONOPNICKIEJ 26
19.30

 

WYKONAWCY:
WOJCIECH PSZONIAK – LEKTOR
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
KAMERALIŚCI SINFONIETTY CRACOVII

 

PROGRAM:
IGOR STRAWIŃSKI – „HISTORIA ŻOŁNIERZA”

3 lipca 2016

 

Kraków

 

SINFONIETTA FESTIVAL 2016

 

Clubbing kameralny Muzyka narodów

 

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
17.00

 

Wykonawcy:
Gruppo di Tempera
Kwartet Dafo
Kwartet Cordes Classiques
Malawski Trio
Kwartet puzonowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

 

Program:
A. Dvorak – Trio nr 4 e-moll Op.90
B. Martinu – Trio nr 2 d-moll H.327
K. Szymanowski – Kwartet nr 2
H.M. Górecki – Kwartet nr 1 „Już się zmierzcha”
K. Penderecki – Kwartet nr 2
F. Poulenc – Sextuor pour flute, hautbois, clarinette, cor, basson et piano op. 100
C. Debussy – Syrinx na flet solo
A. Tansman – Dance de la Sorcière na flet, obój, klarnet, fagot, waltornię i fortepian
J. Ibert – Trois pieces breves
D. Milhaud – La cheminée du Roi René op. 205
J. Françaix – L’heure du berger, Musique de brasserie
W.A Mozart – Divertimento B-dur KV 137
L. van Beethoven – Kwartet c – moll op. 18 nr 4
Aranżacje standardów jazzowych – I. Berlin, T. Morley, I.Luis, D. Arbitage, T. Pederson

2 lipca 2016

 

Kraków

 

SINFONIETTA FESTIVAL 2016

 

Sitkovetsky kameralnie

 

Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Sala Siemiradzkiego
Kraków, Rynek Główny 3
19.30

 

Wykonawcy:
Dmitry Sitkovetsky – skrzypce
Kameraliści Sinfonietty Cracovii

 

Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Oktet Es-dur op. 20
J.S. Bach – Wariacje Goldbergowskie BWV 988 (arr. D. Sitkovetsky)

1 lipca 2016

 

Kraków

 

SINFONIETTA FESTIVAL 2016

 

Koncert inauguracyjny Souvenir de Florence

 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego
Kraków, ul. Zwierzyniecka 1
19.30

 

Wykonawcy:
Dmitry Sitkovetsky – skrzypce, dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
R. Shchedrin – Russian Photographs na orkiestrę smyczkową
P. Czajkowski – Souvenir d’un lieu cher na skrzypce i orkiestrę (opr. A. Lascae)
F. Chopin – Preludium Des-Dur op.28 (transkrypcja na orkiestrę, opr. D. Sitkovetsky)
P. Czajkowski – Souvenir de Florence (wersja na orkiestrę smyczkową, opr. D. Sitkovetsky)

 

26 CZERWCA 2016

 

Kraków

 

Koncert w ramach 26. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

 

Synagoga Tempel

 

Wykonawcy:
Y. Lemmer
A. Kirshenbaum
E. Jaffe
Sinfonietta Cracovia

25 CZERWCA 2016

 

Kraków

 

Wianki

 

Sinfonietta Cracovia i Grzegorz Turnau

17 CZERWCA 2016

 

FINLANDIA – NAANTALI

 

NAANTALI MUSIC FESTIVAL

 

NAANTALIN KIRKKO

 

WYKONAWCY:
ARTO NORAS – WIOLONCZELA
MICHEL LETHIEC – KLARNET
KRZYSZTOF PENDERECKI – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI – SINFONIETTA PER ARCHI NR 3 KRZYSZTOF PENDERECKI – KONCERT ALTÓWKOWY (WERSJA NA WIOLONCZELĘ) KRZYSZTOF PENDERECKI – KONCERT ALTÓWKOWY (WERSJA NA KLARNET) DYMITR SZOSTAKOWICZ – SYMFONIA KAMERALNA OP. 110 A

16 CZERWCA 2016

 

FINLANDIA – NAANTALI

 

NAANTALI MUSIC FESTIVAL

 

NAANTALIN KIRKKO

 

WYKONAWCY:
BARRY DOUGLAS – FORTEPIAN
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
FRANCISZEK LESSEL – UWERTURA G-MOLL
LUDWIG VAN BEETHOVEN – II KONCERT FORTEPIANOWY B-DUR, OP. 19
JOSEPH HAYDN – SYMFONIA ES-DUR, NR.43
WOLFGANG AMADEUS MOZART – SYMFONIA  A-DUR, KV 201

4 CZERWCA 2016

 

Wrocław

 

Koncert w ramach Leo Festiwal

 

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Główna

 

Wykonawcy:
Ernst Kovacic – dyrygent
Benjamin Schmid – skrzypce
NFM Leopoldinum Orkiestra Kameralna
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Kazimierz Serocki – Koncert na dwie orkiestry smyczkowe
Frank Martin – Polyptique na skrzypce i dwie orkiestry smyczkowe
Béla Bartók – Muzyka na smyczki, perkusję i czelestę

1 czerwca 2016

 

Kraków

 

Sinfonietka – Dzieci dzieciom

 

Aula św. Szymona
Kraków, ul. Bernardyńska 2

 

Wykonawcy:
Danuta Augustyn / „Pani Sinfonietka” – prowadzenie
Sinfonietta Cracovia

29 maja 2016

 

Kraków

 

Festiwal Muzyki Filmowej

 

Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki – film z muzyką na żywo

 

TAURON Arena Kraków

 

Wykonawcy:
Ludwig Wicki – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

18 MAJA 2016

 

KRAKÓW

 

„Muzyka bez poklasku”

 

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
19.30

 

Wykonawcy:
René Staar – dyrygent
Andreas Jankowitsch – bas-baryton
Piotr Sałajczyk – fortepian
Sinfonietta Cracovia

 

PROGRAM:
Anton Webern – Symfonia Op. 21
René Staar – Movimientos para Don José Haydn Op. 8
Zdzisław Wysocki – Etiudy nr 7, 8, 9, 10 op. 54 (polska premiera)
Arnold Schönberg – Oda do Napoleona Bonaparte op. 41

13 maja 2016

 

Kraków

 

Noc Muzeów

 

MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE – GMACH GŁÓWNY

 

Wykonawcy:
Maciej Lulek – skrzypce, koncertmistrz
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Anton Wranitzky – Kwintet g-moll op. 8 Nr 2
Franz Schubert – Kwartet smyczkowy „Śmierć i dziewczyna” – opr. na orkiestrę kameralną G. Mahler

7 maja 2016

 

Niepołomice

 

Zamek w Niepołomicach

 

Wykonawcy:
IZABELA JUTRZENKA-TRZEBIATOWSKA – fortepian
Tadeusz Strugała – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll, p. 21
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

3 maja 2016

 

Katowice

 

Jubileusz 80. urodzin Maestro Jerzego Maksymiuka

„A W SERCU CIĄGLE MAJ…”

 

Sala koncertowa NOSPR

 

Wykonawcy:
Daniel Ottensamer – klarnet
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

PROGRAM:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert klarnetowy A-dur KV 622
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

1 Maja 2016

 

Kraków

 

MAX RICHTER w ramach cyklu Ice Classic

 

ICE Kraków

 

WYKONAWCY:
Max Richter – pianista, kompozytor
Mari Samuelsen – skrzypce
Sinfonietta Cracovia

 

PROGRAM:
„Vivaldi Recomposed & The Blue Notebooks”

29 Kwietnia 2016

 

Kraków

 

GWIAZDY z Sinfoniettą – GIDON KREMER

 

ICE KRAKÓW

 

Wykonawcy:
GIDON KREMER – skrzypce
JUREK DYBAL – dyrygent
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
ANDRZEJ PANUFNIK – Uwertura tragiczna
MIECZYSŁAW WEINBERG – Koncert skrzypcowy OP. 67
Dymitr Szostakowicz – I Symfonia, f-moll OP. 10

16 kwietnia 2016

 

Kraków

 

Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
 
WYKONAWCY:
Kaja Danczowska – skrzypce
Gemma Rosefield – wiolonczela
Bassem Akiki – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Wojciech Widłak – Figury w kolorze tła – rapsodia na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową (prawykonanie światowe) Marcel Chyrzyński – Ukiyo-e na orkiestrę smyczkową 
Mikołaj Górecki – Concerto-Notturno na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Paweł Mykietyn – Krzyki na orkiestrę smyczkową
Maciej Zieliński – Concello na wiolonczelę solo i orkiestrę smyczkową

5 KWIETNIA 2016

 

KRAKÓW

 

Gala koncertowa w ramach Europejskiego Kongresu Samorządowego

 

ICE Kraków

 

KONCERT ZAMKNIĘTY

 

Wykonawcy:
Marek Stilec – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Fryderyk Chopin, Wojciech Kilar, Michał Lorenz, Jacques Offenbach

 

1 Kwietnia 2016

 

Kraków

 

Sinfonietka – Muzyczny Prima Aprilis 

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

 

Wykonawcy:
Danuta Augustyn / „Pani Sinfonietka” – prowadzenie
Sinfonietta Cracovia

 

20 marca 2016

 

Warszawa

 

Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena 

 

Filharmonia Narodowa

 

Wykonawcy: Xavier de Maistre – harfa Martin Grubinger – perkusja Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program: Dymitr Szostakowicz – I Symfonia f-moll op. 10 Alberto Ginastera – Koncert na harfę i orkiestrę John Corigliano – Koncert na perkusję i orkiestrę

 

17 marca 2016

 

Warszawa

 

Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena 

 

Filharmonia Narodowa

 

Wykonawcy: Rudolf Buchbinder – fortepian, dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program : Ludwig van Beethoven – Koncerty fortepianowe: I, III, IV

9 marca 2016

 

Kraków

 

Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena 

 

ICE Kraków

 

Wykonawcy:
Georgijs Osokins – fortepian
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program: Franciszek Lessel – Uwertura g-moll Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92

8 MARCA 2016

 

Kraków

 

Sinfonietka na Beethovenie

 

ICE KRAKÓW

 

Wykonawcy:
Danuta Augustyn – prowadzenie
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

6 MARCA 2016

 

Kraków

 

Koncert z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy

 

ICE KRAKÓW
KRAKÓW, UL. MARII KONOPNICKIEJ 17

 

WYKONAWCY:
JUREK DYBAŁ – DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
K. PENDERECKI, W. KILAR, P. MYKIETYN, K. KOMEDA

 

27 lutego 2016

 

Kraków

 

Wiedeńczycy z Sinfoniettą – Sascha Goetzel

 

ICE Kraków, sala teatralna S2

 

Wykonawcy:
Sascha Goetzel – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
G. Mahler – Blumine
A. Schoenberg – Verklaerte Nacht
F. Schubert – Symfonia 8, h-moll

5 lutego 2016

 

Kraków

 

Gwiazdy z Sinfoniettą – John Axelrod

 

Muzeum Narodowe w Krakowie – Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

 

Wykonawcy:
John Axelrod – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
I. Strawiński – Apollon Musagete
Z. Kodaly –  Dances of Galanta
W. Kilar – Orawa
W. Lutosławski – Prelude de la Danse (wersja orkiestrowa)

 

22- 25 stycznia 2016

 

Holandia

 

STORIONI FESTIVAL

6 stycznia 2016

 

Kraków

 

Sinfonietta Light – Koncert noworoczny

 

ICE Kraków

 

Wykonawcy:
Janoska Ensemble
Jurek Dybał – dyrygent, prowadzenie
Sinfonietta Cracovia

27 grudnia 2015 – 4 stycznia 2016

 

Chiny

 

Sinfonietta Cracovia – Tournee 2015/2016

22 grudnia 2015

 

Kraków

 

Koncert dobroczynny dla milczących aniołów

 

ICE Kraków

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

20 grudnia 2015

 

Kraków

 

José Carreras – A Life in music

 

Tauron Arena Kraków

 

Wykonawcy:
José Carreras – tenor
Rebeca Olvera – sopran
David Gimenez – dyrygent
Camerata Silesia
Sinfonietta Cracovia

 

18 grudnia 2015

 

Lusławice

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

 

Uroczysty Koncert Kameralny z okazji jubileuszu 10-lecia działalności Centrum

15 grudnia 2015

 

Kraków

 

Gala jubileuszowa Instytutu Fizyki Jądrowej PAN

 

Teatr im. Juliusza Słowackiego

14 grudnia 2015

 

Kraków

 

„Gwiazdy z Sinfoniettą – RAFAEL PAYARE”

 

FILHARMONIA IM. K. SZYMANOWSKIEGO

 

Wykonawcy:
Rafael Payare – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Robert Schumann – III Symfonia Es–dur op. 97 “Reńska”
Robert Schumann – IV Symfonia d–moll op. 120

 

11 grudnia 2015

 

Kraków

 

Gala 50-lecia Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego w Krakowie

 

Auditorium Maximum

5 grudnia 2015

 

Kraków

 

Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA 2015

 

Ice Kraków

 

3 grudnia 2015

 

Chorzów

 

X Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego

 

Chorzowskie Centrum Kultury

 

Wykonawcy:
Richard Galliano (Francja) – akordeon
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Jan Sebastian Bach – Badinerie z II Suity orkiestrowej BWV 1067 Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 Jan Sebastian Bach – Aria z III Suity orkiestrowej BWV 1068 Jan Sebastian Bach – Preludium z I Suity wiolonczelowej BWV 1007 Jan Sebastian Bach – V Koncert klawesynowy f-moll BWV 1056 Jan Sebastian Bach – Siciliana z II Sonaty na flet i klawesyn BWV 1031 Jan Sebastian Bach – Allemande z Partity na flet solo 1013 Jan Sebastian Bach – Koncert c-moll na skrzypce i obój BWV 1060 Jan Sebastian Bach – Kontrapunkt 1 ze Sztuki Fugi BWV 1080 Richard Galliano – Aria

2 grudnia 2015

 

Racibórz

 

X Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego

 

Raciborskie Centrum Kultury
Wykonawcy:
Richard Galliano (Francja) – akordeon
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Jan Sebastian Bach – Badinerie z II Suity orkiestrowej BWV 1067 Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 Jan Sebastian Bach – Aria z III Suity orkiestrowej BWV 1068 Jan Sebastian Bach – Preludium z I Suity wiolonczelowej BWV 1007 Jan Sebastian Bach – V Koncert klawesynowy f-moll BWV 1056 Jan Sebastian Bach – Siciliana z II Sonaty na flet i klawesyn BWV 1031 Jan Sebastian Bach – Allemande z Partity na flet solo 1013 Jan Sebastian Bach – Koncert c-moll na skrzypce i obój BWV 1060 Jan Sebastian Bach – Kontrapunkt 1 ze Sztuki Fugi BWV 1080 Richard Galliano – Aria

1 grudnia 2015

 

Chorzów

 

X Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego

 

Chorzowskie Centrum Kultury
Wykonawcy:
Patrick Gallois – dyrygent / flet
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Jan Sebastian Bach – II Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067 Wolfgang Amadeusz Mozart – I Symfonia Es-dur KV 16 Józef Haydn – I Symfonia D-dur Krzysztof Penderecki – Chaconne Claude Debussy / Patrick Gallois– Preludium do Popołudnia Fauna
(oprac. na flet, harfę i orkiestrę smyczkową)

 

30 listopada 2015

 

Kraków

 

Sinfonietka – koncerty dla najmłodszych

 

„Zaczarowany flet na urodziny Bacha”

 

Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Mannggha

22 listopada 2015

 

Kraków

 

Muzyka z Pewexu

 

koncert w ramach Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

 

Muzeum Narodowe w Krakowie Gmach Główny

 

19 listopada 2015

 

Kraków

 

Akcja – „Daj się zaskoczyć”

18 listopada 2015

 

Kraków

 

Cykl – „Muzyka bez poklasku”

 

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

 

Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki – Preludium na klarnet solo
Mieczysław Weinberg – Koncert na klarnet i smyczki op. 104
Kryštof Mařatka – Sylinx
Olivier Messiaen – Abîme des oiseaux
John Cage – 4‘33“
Manuela Kerer – E.TEMEN.AN.KI

 16 listopada 2015

 

Moskwa

 

Festiwal Muzyki Polskiej

 

Mała Sala Konserwatorium Moskiewskiego

 

Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki – Preludium na klarnet solo
Krzysztof Penderecki – Agnus Dei
Krzysztof Penderecki – Sinfonietta per archi
Mieczysław Weinberg – Koncert na klarnet i smyczki op. 104
Maciej Bałenkowski – Sinfonietta per Sinfonietta nr 1 „Time is ticking”
Jakub Ciupiński – Coda

 

14 listopada 2015

 

Kraków

 

LIONS CLUB International Foundation

 

2. Światowy Festiwal Piosenki dla Niewidomych – „Głos z serca”

 

6 listopada 2015

 

Lusławice

 

Koncert – „Zielnik polski”

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

27-29 października 2015

 

Lusławice

 

Sesja nagraniowa – Sinfonietta Cracovia & Gabor Boldoczki

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

 

26 października 2015

 

Kraków

 

„Gwiazdy z Sinfoniettą – Gábor Boldoczki”

 

Krakowska Premiera koncertu na trąbkę Krzysztofa Pendereckiego

 

ICE Kraków
19.30

 

Wykonawcy:
Gábor Boldoczki – trąbka
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki – premiera Koncertu na trąbkę
Fazil Say – Koncert na trąbkę op. 31
Maurice Ravel – Le Tombeau de Couperin
Maurice Ravel – Bolero

 

25 października 2015

 

Zabrze

 

Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego Poziom 320

 

Polska Premiera koncertu na trąbkę Krzysztofa Pendereckiego

 

Wykonawcy:
Gábor Boldoczki – trąbka
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki – premiera Koncertu na trąbkę
Fazil Say – Koncert na trąbkę op. 31
Maurice Ravel – Le Tombeau de Couperin
Maurice Ravel – Bolero

 

8 października 2015

 

Kraków

 

Jubileusz 140-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie

 

ICE Kraków

 

Koncert zamknięty

 

Wykonawcy:
Waldemar Malicki – fortepian
Sinfonietta Cracovia

4 października 2015

 

Jelenia Góra

 

Chopin bez fortepianu

 

TEATR C.K NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE

 

3 października 2015

 

Zabrze

 

Mural „malowany” muzyką Krzysztofa Pendereckiego

 

Sztolnia Królowa Luiza

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Kompozycje prof. Krzysztofa Pendereckiego

 

27 września 2015

 

Kraków

 

„Wiedeńczycy z Sinfoniettą – Stefan Vladar”

 

FILHARMONIA IM. K. SZYMANOWSKIEGO
KRAKÓW, UL. ZWIERZYNIECKA 1

 

Program:
Ludwig van Beethoven: Uwertura Coriolan op. 62
Ludwig van Beethoven: III koncert fortepianowy c-moll op. 37
Ludwig van Beethoven: IV koncert fortepianowy G-dur op. 58

 

Wykonawcy:
Stefan Vladar – fortepian / dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

26 września 2015

 

Lusławice

 

Stefan Vladar & Sinfonietta Cracovia

 

Koncert finałowy Międzynarodowego kursu dyrygenckiego z Colinem Mettersem

 

21 – 26 września 2015

 

Lusławice

 

Międzynarodowy kurs dyrygencki z Colinem Mettersem

14 września 2015

 

Kraków

 

Festiwal Sacrum Profanum

 

Bryce Dessner – Music for Wood and Strings / St. Carolyn by the Sea / Lachrimae

 

ICE Kraków – Sala Teatralna

12 września 2015

 

Zakopane

 

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”

 

Program:
W.A. Mozart – Symfonia nr 40 g-moll KV 550 G. Rossini – Introdukcja i temat z wariacjami na klarnet i orkiestrę S. Mercadante – Koncert e-moll op. 57 nr 2 na flet i orkiestrę W.A. Mozart – Koncert A-dur na klarnet i orkiestrę KV 622

 

Wykonawcy:
Shirley Brill – klarnet
Łukasz Długosz – flet Michał Dworzyński – dyrygent Sinfonietta Cracovia

 

8 września 2015

 

Krynica

 

Koncert w ramach XXV Forum Ekonomicznego

 

Wykonawcy:
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

28 Sierpnia 2015

 

Kraków

 

Festiwal Muzyka w Starym Krakowie

Sibelius w 150 rocznicę urodzin

 

Dziedziniec Collegium Maius UJ

 

Program:
Fritz Kreisler – Liebesfreud & Liebesleid
Jean Sibelius – Rakastava, op. 14
Jean Sibelius – Suite Caracteristique, op. 100
Fritz Kreisler – Syncopation, Schön Rosmarin & Caprice Viennois
Jaakko Kuusisto – Wiima, op. 27
Jean Sibelius – Suite Champetre op. 98b

 

Wykonawcy:
Jaakko Kuusisto – skrzypce / dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

2 Sierpnia 2015

 

Zakopane

 

XXXVIII Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

 

26 – 29 Lipca 2015

 

Francja – Trasa Koncertowa

 

Festiwal Pablo Casalsa w Prades

Prades, Perpignan, Saint Guilhem Le Desert

 

Program:
Bach, Mozart, Wieniawski, Gershwin, Chopin

 

Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet
Pierre Amoyal – skrzypce
Maciej Lulek – skrzypce
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

10 Lipca 2015

 

Kraków

 

Festiwal Muzyki Polskiej

 

Stu­dio Ra­dia Kra­ków

 

Program:
Da­riusz Przy­byl­ski – Red, Yel­low, Red. Hom­ma­ge a Mark Ro­th­ko
Mar­cel Chy­rzyń­ski – Ukiy­o-e
Woj­ciech Ki­lar – Ora­wa Mi­ko­łaj Maj­ku­siak  – Rhy­thm Ga­mes

 

Wykonawcy:
Ma­ciej Frąc­kie­wicz – akor­de­on
Mag­da­le­na Bo­ja­no­wicz – wio­lon­cze­la
Bas­sem Aki­ki – dy­ry­gent
Sin­fo­niet­ta Cra­co­via

3,4 Lipca 2015

 

Niemcy

 

Festiwal Musik:landschaft-Westfalen

 

Program:
Franciszek Lessel – Uwertura g-moll Gaetano Donizetti – Konzert na klarnet B-dur Gioacchino Rossini – Wariacje na klarnet i orkiestrę Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia  A-Dur, Nr. 29 KV 209 Joseph Haydn – Symfonia Es-Dur, nr.43

 

wykonawcy:
Daniel Ottensamer – klarnet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

23 – 28 Czerwca 2015

 

Kraków

 

Sinfonietta Festival

 

20 czerwca 2015

 

Kraków

 

Wianki

 

Mateusz Kołakowski & Sinfonietta Cracovia „2010: A Chopin Odyssey” 

 

Plac Szczepański
19.00

31 maja 2015

 

Kraków

 

SINFONIETKA  – „Cztery pory roku”

 

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul.  Papiernicza 2, Kraków

30 maja 2015

 

Kraków

 

Festiwal Muzyki Filmowej – Międzynarodowa Gala Seriali

 

Tauron Arena Kraków

 

24 Maja 2015

 

Lusławice – Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

 

koncert reprezentantów Polski na XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
im. Fryderyka Chopina.

 

Katarzyna Gołofit – fortepian
Łukasz Mikołajczyk – fortepian
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Kraków

 

 Koncert inauguracyjny cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą”

 

Muzeum Inżynierii Miejskiej
ul.  św. Wawrzyńca 15

 

w programie:
K. Penderecki – Sinfonietta nr 3 „Kartki z nienapisanego dziennika”
W.A. Mozart – Koncert D-dur KV 314
W.A. Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 „Jowiszowa”

 

Philippe Bernold – flet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

23 Maja 2015

 

Mikołów

 

Mikołowskie Dni Muzyki 

 

Bazylika św. Wojciecha

 

w programie:
K. Penderecki – Sinfonietta nr 3 „Kartki z nienapisanego dziennika”
W.A. Mozart – Koncert D-dur KV 314
W.A. Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 „Jowiszowa”

 

Philippe Bernold – flet
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

16 Maja 2015

 

Zakopane

 

CHOPIN BEZ FORTEPIANU

18 kwietnia 2015

 

Kraków

Bazylika Mariacka

 

W.A. Mozart – Requiem d – moll  KV 626

 

Inga Poskute – sopran (Litwa)
Adam Zdunikowski – tenor (Polska) Vlodymyr Pankiv – bas (Ukraina) Sofia Koberidze – mezosopran (Gruzja)
GÓRECKI CHAMBER CHOIR
Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

8 kwietnia 2015

 

Sosnowiec

Międzynarodowy Festiwal „Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej”

 

w programie:
Boccherini, Rossini, Puccini, Mascagni, Paganini, Bottesini

 

 Jurek Dybał – dyrygent, kontrabas
Maciej Lulek – skrzypce
Sinfonietta Cracovia

 

22 marca 2015

 

Koncert dla dzieci/Sinfonietka „Grający kaloryfer w krainie rytmu”

Gość specjalny – Marcin Wyrostek

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. M. Konopnickiej 26, Kraków

20 marca 2015

 

Sinfonietta LIGHT – Marcin Wyrostek

 

Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, Kraków

 

8 Marca 2015

 

„Wiedeńczycy z Sinfoniettą – Robert Nagy”

 

Program:
W.A. Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni (KV 527) J. Haydn – II Koncert wiolonczelowy D-dur, Hob. VIIb:2
W. Dankowski /polski klasyk/ – Symfonia Es-dur
F. Danzi – Wariacje na tematy z opery Don Giovanni W.A.Mozarta

 

Robert Nagy – wiolonczela
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

ICE Kraków S2, ul. M. Konopnickiej 17

22 lutego 2015

 

„Wiedeńczycy z Sinfoniettą – Rainer Honeck”

 

Program:
W.A. Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara” KV 492 W.A. Mozart – Koncert skrzypcowy A-dur KV 219 W.A. Mozart – Symfonia nr 40 g-moll KV 550

 

Rainer Honeck – skrzypce, dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

ICE Kraków S2, ul. M. Konopnickiej 17