ładowanie strony

KONCERTY

2018

 

27 maja 

 

Kraków

 

Muzyka bez Poklasku — Nikt nic nie wie… Franz Kafka i czeska muzyka

 

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
18.00

 

Wykonawcy:
Karine Lethiec ‒ altówka
Piotr Sałajczyk ‒ fortepian
Jakub Kosiniak ‒ recytator
Kristof Maratka ‒  dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Maciej Bałenkowski ‒ Sinfonietta nr 2 na orkiestrę smyczkową
Martin Smolka ‒ Squeaking Wings na 10 instrumentów smyczkowych
Kristof Maratka   In front of the hungry cage na fortepian i recytatora, wokół Aforyzmów Franza Kafki
Kristof Maratka ‒ Astrophonia na altówkę, fortepian i orkiestrę smyczkową

 

Wykonanie utworu Macieja Bałenkowskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor ‒ rezydent”.
Koncert organizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor ‒ rezydent”.

 

 

BILETY: JUŻ WKRÓTCE NA EVENTIM.PL, TICKETMASTER.PL I W INFOKRAKÓW

 

31 maja 

 

Kraków

 

Sinfonietka – koncert dla najmłodszych

 

Muzeum Sztuki i Techniki japońskiej Manggha
16.00

 

Wykonawcy:
Maciej Lulek — koncertmistrz
Danuta Augustyn — Pani Sinfonietka / prowadzenie
Sinfonietkowy chór dziecięcy
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
W. Lutosławski — Hej, od Krakowa jadę
W. Lutosławski — Ach, mój Jasieńko
W. Lutosławski — Idzie Grześ
W. Lutosławski — Rok i bieda
J. Wasowski — Tanie dranie
K. Penderecki — Najdzielniejszy z rycerzy
J. Wasowski — Mamusia myśli
J. Wasowski — Szła myszka
W. Szpilman — W małym kinie
J. Wasowski — W czasie deszczu dzieci się nudzą
M. Bałenkowski — Farewell na orkiestrę smyczkową

 

Wykonanie utworu Macieja Bałenkowskiego odbywa się i jest współfinansowane
w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor ‒ rezydent”.
Koncert organizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu
Muzyki i Tańca „Kompozytor ‒ rezydent”.

 

 

BILETY: JUŻ WKRÓTCE NA EVENTIM.PL, TICKETMASTER.PL I W INFOKRAKÓW

 

3 czerwca 

 

Kraków

 

Finał FMF James Bond: Casino Royale 

 

Tauron Arena Kraków
19.00

 

Wykonawcy:
Gavin Greeneway – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
D. Arnold — Muzyka do filmu „James Bond: Casino Royale”

 

BILETY: www.fmf.fm

 

5 czerwca 

 

Kraków

 

uroczystość przyznania tytułu Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa

 

Collegium Maius

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

8 czerwca 

 

Kraków

 

WODECKI TWIST FESTIWAL: TRIBUTE TO ZBIGNIEW WODECKI

 

ICE Kraków
18.00

 

Wykonawcy:
Soliści: Kayah, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Beata Rybotycka, Ewa Uryga, Gaba Kulka, Kuba Badach, Adam Bałdych, Mariusz Patyra, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski
Tomasz Szymuś — dyrygent
Kameraliści Sinfonietty Cracovii i Przyjaciele

 

Program:
T. Szymuś — Aranżacje utworów Z. Wodeckiego

 

BILETY: www.wodeckitwistfestiwal.pl

 

9 czerwca 

 

Kraków

 

ICE Classic: Elīna Garanča

 

ICE Kraków
19.00

 

Wykonawcy:
Elīna Garanča — mezzosopran
Karel Mark Chichon — dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
M. Glinka — Uwertura do Rusłana i Ludmiły
P. Tchaikovsky — Aria Joanny z opery Dziewica Orleańska
J. Massenet — Medytacja z opery Thaïs
C. Saint-Saëns — Mon coeur s’ouvre à ta voix z opery Samson i Dalila
C. Saint-Saëns — Bachanalia z opery Samson i Dalila
Ch. Gounod — Plus grand, dans son obscurité z opery Królowa Saby
S. Lope — Gallito
S. Lope — Gerona
M. M. Penella — El Gato Montés
G. Bizet — Suita z opery Carmen
R. Chapí — Carceleras
A. Lara — Granada
G. Puccini — O Mio Babbino Caro

 

BILETY: www.biurofestiwalowe.pl

 

21 czerwca 

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:
NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Sekundanci. Koncert inauguracyjny

 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach ‒ oddział MNK
19.00

 

Wykonawcy:
Kwintet smyczkowy Sinfonia Varsovia
Kwintet Kameralistów Sinfonietty Cracovii

 

Program:
Witold Lutosławski ‒ 5 melodii ludowych (SV)
Luigi Boccherini ‒ Duet na wiolonczelę i kontrabas D-dur (SV)
Gioacchino Rossini ‒ Duet na wiolonczelę i kontrabas D-dur (SC)
Antonín Dvořák ‒ Kwintet smyczkowy G-dur op. 77 (SC)

***

Krzysztof Penderecki ‒ Kwintet smyczkowy Kartki z nienapisanego dziennika (SV)
Felix Mendelssohn-Bartholdy ‒ Oktet Es-dur op. 20, częśc IV (SV, SC)

 

BILETY: 30 | 15 zł, już wkrótce na Eventim.pl, Ticketmaster.pl i w InfoKraków

 

22 czerwca 

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:
NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Korzenie. Pamięci Henryka Mikołaja Góreckiego

 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach ‒ oddział MNK
19.00

 

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny ‒ bas-baryton
Aleksandra Gajecka-Antosiewicz ‒ klawesyn
Maciej Lulek ‒ skrzypce
Marcin Mączyński ‒ wiolonczela
Jurek Dybał ‒ dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Krzysztof Penderecki ‒ Trzy utwory w dawnym stylu
Zwycięskie dzieło konkursu Sinfonietta per Sinfonietta: Sinfonietta concertante na skrzypce i wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową ‒ prezentacja instrumentów zakupionych dzięki wsparciu MKiDN*
Henryk Mikołaj Górecki ‒ Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40
Henryk Mikołaj Górecki ‒ Trzy utwory w dawnym stylu

***

Gustav Mahler – Kindertotenlieder
Nun will die Sonn’ so hell aufgehn
Nun seh’ ich wohl, warum so dunkle Flammen
Wenn dein Mütterlein tritt zur Tür herein
Oft denk’ich, sie sind nur ausgegangen
In diesem Wetter

 

* Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta“ pod honorowym patronatem prof. Krzysztofa Pendereckiego. W ramach międzynarodowego Konkursu powstanie kilkadziesiąt nowych utworów na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową.
Zwycięska kompozycja zostanie zaprezentowana w wykonaniu Sinfonietty Cracovii w trakcie koncertu finałowego Festiwalu ‒ co umożliwi zaprezentowanie publiczności znakomitych, historycznych instrumentów zakupionych przez Orkiestrę dzięki wsparciu MKiDN w roku 2017.

 

BILETY: 40 | 20 zł, już wkrótce na Eventim.pl, Ticketmaster.pl i w InfoKraków

 

23 czerwca 

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:
NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Clubbing kameralny: Muzyczne stolice

 

Hotel Cracovia, Dom Józefa Mehoffera, Europeum, Pawilon Józefa Czapskiego, Ogród Józefa Mehoffera ‒ oddziały MNK

 

start: godz. 17:00, finał: godz. 20:30

 

Wykonawcy:
1. KWARTET DAFO ‒ KATOWICE
Justyna Duda-Krane ‒ I skrzypce
Danuta Augustyn ‒ II skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast ‒ altówka (gościnnie)
Anna Armatys ‒ wiolonczela

 

2. QUARTETTO CON FLAUTO ‒ PRAGA / NOWY JORK
Jennyfer Fouani ‒ flet
Maciej Lulek ‒ skrzypce
Ryszard Sneka ‒ altówka
Marcin Mączyński ‒ wiolonczela

 

3. KWARTET CORDES CLASSIQUES ‒ PARYŻ
Piotr Marciak ‒ I skrzypce
Marcin Kmiecik ‒ II skrzypce
Elżbieta Gromada ‒ altówka (gościnnie)
Tomasz Wyroba ‒ wiolonczela

 

4. SINFO QUARTET ‒ PETERSBURG
Sara Kupc ‒ I skrzypce
Jakub Żurek ‒ II skrzypce
Paulina Marek-Lipka ‒ altówka
Julia Kotarba ‒ wiolonczela

 

5. ETNOS ENSEMBLE ‒ BELGRAD/KAZIMIERZ [finał]
Bartek Pacan ‒ klarnet
Konrad Merta ‒ akordeon
Piotr Gach ‒ wiolonczela
Łukasz Mazanek ‒ kontrabas

 

PROGRAM:
1.
Katowice:
Henryk Mikołaj Górecki ‒ I Kwartet smyczkowy
Aleksander Lasoń ‒ Relief dla Andrzeja

 

2.
Praga/Nowy Jork:
Antonín Dvořák ‒ Kwartet smyczkowy nr 12 „Amerykański” op. 96
John Kander ‒ New York, New York
Leonard Bernstein ‒ Suita z West Side Story

 

3.
Paryż:
Claude Debussy ‒ La plus que lente, L. 121
Maurice Ravel ‒ Kwartet smyczkowy F-dur
Fryderyk Chopin ‒ Nokturn Es-dur nr 2 op. 9

 

4.
Petersburg:
Dymitr Szostakowicz ‒ III Kwartet F-dur op. 73
Dymitr Szostakowicz ‒ Walc nr 2 z II Suity na orkiestrę jazzową

 

5.
Belgrad/Kazimierz:
Jovano jovanke (mel. ludowa)
Konrad Merta ‒ Walczyk
Konrad Merta ‒ Szisza
Konrad Merta ‒ W ogródeczku
Odessa Bulgaresh (mel. ludowa)
Konrad Merta ‒ Odgłos gór
Konrad Merta ‒ Taniec w koło
Piotr Gach ‒ Sleeping West
Kazimierz (mel. ludowa)
Eden (mel. ludowa)
U plavu zoru (mel. ludowa)
Konrad Merta ‒ Bez tytułu (K.Merta)
Wojciech Kilar ‒ melodie z filmu Pianista
Michał Lorenc ‒ melodie z filmu Bandyta

 

Wszyscy wykonawcy powtórzą program swoich występów trzykrotnie, rozpoczynając koncerty jednocześnie, kolejno około godz. 17:00, 18:15 i 19:30.
Każda z 45-minutowych „rund” będzie oddzielona od kolejnej półgodzinną przerwą, umożliwiającą słuchaczom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Wieczór zwieńczy open-airowy, finałowy koncert w Ogrodzie Józefa Mehoffera.

 

WSTĘP WOLNY

 

24 czerwca 

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:
NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Warszawski Lutosławski. Koncert plenerowy

 

Pawilon Józefa Czapskiego ‒ oddział MNK
19.00

 

Wykonawcy:
Magda Navarrete ‒ śpiew
Piotr Steczek ‒ aranżacje
Jurek Dybał ‒ dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Utwory Witolda Lutosławskiego oraz piosenki napisane przez kompozytora pod pseudonimem „Derwid”.

 

WSTĘP WOLNY
KONIECZNA REZERWACJA DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK: rezerwacja@sinfoniettacracovia.com

 

25 czerwca 

 

Kraków

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:
NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (Sinfonietta Cracovia vs. Sinfonia Varsovia)
Koncert finałowy

 

Filharmonia Krakowska
19.00

 

Wykonawcy:
Jerzy Maksymiuk ‒ dyrygent
Jurek Dybał ‒ dyrygent / kontrabas
Jakub Haufa ‒ skrzypce / koncertmistrz Sinfonii Varsovii
Filip Jaślar ‒ prowadzenie koncertu
Sinfonia Varsovia
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Polski Anonim ‒ Sinfonia de Nativitate (SC)
Jerzy Maksymiuk ‒ Polonez D-dur (SV)
Witold Lutosławski ‒ Muzyka żałobna (SV)
Grzegorz Gerwazy Gorczycki ‒ Polonez balowy (SC)
Krzysztof Penderecki ‒ Duo concertante na skrzypce i kontrabas
Giovanni Bottesini ‒ Gran Duo Concertante na skrzypce i kontrabas oraz orkiestrę smyczkową (SC)
***
Krzysztof Penderecki ‒ Emanacje na dwie orkiestry (SV, SC)
Bohuslav Martinů ‒ Koncert na dwie orkiestry smyczkowe fortepian i timpani (SV, SC)

 

BILETY: 40 | 20 zł, już wkrótce na Eventim.pl, Ticketmaster.pl i w InfoKraków