ładowanie strony

KONCERTY

2016

 

2 października

 

Kraków

 

Koncert w ramach wystawy Maria Mater Misericordiae

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH
18.00

 

Wykonawcy:
Walter Auer – flet
Maciej Lulek – skrzypce, koncertmistrz
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
J.S. Bach – Aria na orkiestrę smyczkową
J.S. Bach – Suita h-moll na flet i orkiestrę
H.M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
K. Penderecki – Chaconne
Ch.W. Gluck – „Orfeusz” fragmenty

 

BILETY: Wstęp wolny

 

7 października

 

Kraków

 

Festiwal Sacrum Profanum

 

MIKE PATTON & SINFONIETTA CRACOVIA

 

ICE KRAKÓW
20.00

 

Wykonawcy:
Eyvind Kang – skrzypce
Mike Patton – wokal
Tomek Mirt – syntezator modularny
Anna Mamińska – tambura
Hubert Połoniewicz – tambura
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Eyvind Kang – Virginal Co Ordinates 2016 (2004)

 

BILETY: www.sacrumprofanum.com

 

9 października

 

Katowice

 

Wykonawcy:
Joanna Domańska – fortepian
Tadeusz Tomaszewski – waltornia
Roman Widaszek – klarnet
Laureaci konkursu ARD
Massimiliano Caldi – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
M. Górecki – Trio Concerto
J.B. Vanhal – Koncert kontrabasowy D-dur
W.A. Mozart – Koncert Es-dur na waltornię KV 495

 

17 października

 

Kraków

 

Gala Veritas Splendor

 

Teatr im. J. Słowackiego
16.00

 

Wykonawcy:
Jurek Dybał – dyrygent
Konrad Skolarski – fortepian
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
F. Chopin – Koncert fortepianowy f­-moll
R. Twardowski – Tryptyk Mariacki
K. Penderecki – Chaconne

 

20 października

 

Kraków

 

Festiwal Unsound

 

Kijów Centrum
18.30

 

Wykonawcy:
Duet Matmos
Kameraliści Sinfonietty Cracovii

 

Program:
Perfect Lives

 

BILETY: www.unsound.pl

 

23 października

 

Kraków

 

Festiwal Unsound

 

FILHARMONIA IM. K. SZYMANOWSKIEGO
19.30

 

Wykonawcy:
Body Sculpture
Ilan Volkov – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Eclipse

 

BILETY: www.unsound.pl

 

30 października

 

Warszawa

 

Zielnik Polski

 

Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew
Sinfonietta Cracovia

 

4 listopada

 

Kraków

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH

 

Wykonawcy:
Joanna Domańska – fortepian
Tadeusz Tomaszewski – waltornia
Roman Widaszek – klarnet
Massimiliano Caldi – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
M. Górecki – Trio Concerto
M. Chyrzyński – Ukiyo-e
P. Mykietyn – Krzyki
P. Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48

 

5 listopada

 

Wrocław

 

Zielnik Polski

 

Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew
Sinfonietta Cracovia

 

12 listopada

 

Moskwa

 

6 Festiwal Muzyki Polskiej w Moskwie

 

Konserwatorium Moskiewskie

 

Wykonawcy:
Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Massimiliano Caldi – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program
A. Panufnik – Koncert wiolonczelowy
M. Chyrzyński – Ukiyo­-e 
P. Mykietyn – Krzyki 
P. Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op.48

 

19 listopada

 

Kraków

 

Muzyka bez poklasku

 

MOCAK MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W KRAKOWIE
19.30

 

Wykonawcy:
Cracow Singers
Jurek Dybał – dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

Program:
Arvo Pärt – Stabat Mater
Arvo Pärt – Msza Berlińska

 

26 listopada

 

Kraków

 

Zielnik Polski

 

Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew
Sinfonietta Cracovia

 

27 listopada

 

Zakopane

 

Zielnik Polski

 

Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew
Sinfonietta Cracovia

 

2 grudnia

 

11. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

 

5-9 grudnia

 

Sesja nagraniowa

 

12-16 grudnia

 

Lusławice

 

Kursy dyrygenckie z Jormą Panulą 

 

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO