ładowanie strony

PLANETY HOLSTA/MASKA LIVE IN CONCERT

 

 

Planety Holsta i Maska live in koncert

czyli Mikrokosmos Stanisława Lema w ICE Kraków

 

W czwartek 15 lipca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w uwielbianej przez krakowian formule live in concert — Maska/Planety, w trakcie którego Sinfonietta Cracovia wraz ze swoimi słuchaczami wkroczy nie tylko do świata wzajemnych powiązań muzyki i nauki, ale również — wyruszy w fascynującą podróż po uniwersum sztuki i muzyki filmowej. W trakcie koncertu, który odbędzie się w  Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w ICE Kraków, Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała zaprezentuje — po raz pierwszy w historii z muzyką na żywo! — oparty na prozie Stanisława Lema, wielokrotnie nagradzany film Maska w reżyserii braci Quay. W trakcie projekcji zrealizowanego w legendarnym polskim studiu Se-Ma-For filmu orkiestra wykona na żywo jego ścieżkę dźwiękową — spektakularne, wielkoformatowe dzieło Krzysztofa Pendereckiego De natura sonoris I. W drugiej części koncertu usłyszymy natomiast słynną, pełną rozmachu suitę orkiestrową Planety Gustava Holsta — dzieło powszechnie uważane za jedną z pierwszych kompozycji utrzymanych w stylistyce współczesnej muzyki filmowej, które od dziesiątek lat inspiruje największych twórców gatunku — m.in. Hansa Zimmera czy Johna Williamsa (ten ostatni opierał się na motywach kompozycji Holsta tworząc ścieżkę dźwiękową do filmów z cyklu Gwiezdne wojny). Każda z siedmiu części kompozycji została zatytułowana przez Holsta nazwą jednej z planet Układu Słonecznego oraz przypisanymi im przez kompozytora astrologicznym właściwościom. Wizjonerska proza Lema, znakomite dzieło filmowe we wspaniałej oprawie i iście kosmiczny rozmach legendarnych Planet — przed nami bez wątpienia fascynująca eskapada w odległe galaktyki!

 

15 VII 2021 | godz. 19:00

 

Jurek Dybał — dyrygent
Sinfonietta Cracovia

 

MIEJSCE
Centrum Kongresowe ICE Kraków
Kraków, ul. M. Konopnickiej 17

 

W programie:
projekcja filmu Maska w reżyserii braci Quay na podstawie prozy S. Lema z muzyką
Krzysztofa Pendereckiego na żywo
Gustaw Holst — Planety op. 32

 

Bilety:
Bilety24, rezerwacja@sinfoniettacracovia.com

 

www.sinfonietta.pl
www.facebook.com/SinfoniettaCracovia
www.twitter.com/sinfocracovia
www.instagram.com/sinfonietta_cracovia
www.youtube.com/user/SinfoniettaCracovia

 

Polityka prywatności: sinfonietta.pl/polityka-prywatnosci
Regulamin koncertowy: sinfonietta.pl/regulamin-koncertowy

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Koncert został objęty patronatem medialnym Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz RMF Classic.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram