ładowanie strony

PROGRAM FESTIWALU

21 CZERWCA 

 

KRAKÓW

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

SEKUNDANCI. KONCERT INAUGURACYJNY

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH ‒ ODDZIAŁ MNK
19.00

 

WYKONAWCY:
KWINTET SMYCZKOWY SINFONIA VARSOVIA
KWINTET KAMERALISTÓW SINFONIETTY CRACOVII

 

PROGRAM:
WITOLD LUTOSŁAWSKI ‒ 5 MELODII LUDOWYCH (SV)
LUIGI BOCCHERINI ‒ SONATA WIOLONCZELOWA C-DUR G. 17 (W WERSJI NA WIOLONCZELĘ I KONTRABAS) (SV)
GIOACCHINO ROSSINI ‒ DUET NA WIOLONCZELĘ I KONTRABAS D-DUR (SC)
ANTONÍN DVOŘÁK ‒ KWINTET SMYCZKOWY G-DUR OP. 77 (SC)

***

KRZYSZTOF PENDERECKI ‒ KWINTET SMYCZKOWY KARTKI Z NIENAPISANEGO DZIENNIKA (SV)
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY ‒ OKTET ES-DUR OP. 20, CZĘŚC IV (SV, SC)

 

BILETY: 30 | 15 ZŁ, EVENTIM.PL, TICKETMASTER.PL I W INFOKRAKÓW

 

 

 

 

22 CZERWCA 

 

KRAKÓW

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

KORZENIE. PAMIĘCI HENRYKA MIKOŁAJA GÓRECKIEGO

 

GALERIA SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU W SUKIENNICACH ‒ ODDZIAŁ MNK
19.00

 

WYKONAWCY:
TOMASZ KONIECZNY ‒ BAS-BARYTON
ALEKSANDRA GAJECKA-ANTOSIEWICZ ‒ KLAWESYN
MACIEJ LULEK ‒ SKRZYPCE
MARCIN MĄCZYŃSKI ‒ WIOLONCZELA
JUREK DYBAŁ ‒ DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI ‒ TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU
ZWYCIĘSKIE DZIEŁO KONKURSU SINFONIETTA PER SINFONIETTA: SINFONIETTA CONCERTANTE NA SKRZYPCE I WIOLONCZELĘ ORAZ ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ ‒ PREZENTACJA INSTRUMENTÓW ZAKUPIONYCH DZIĘKI WSPARCIU MKIDN*
HENRYK MIKOŁAJ GÓRECKI ‒ KONCERT NA KLAWESYN I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ OP. 40
HENRYK MIKOŁAJ GÓRECKI ‒ TRZY UTWORY W DAWNYM STYLU

***

GUSTAV MAHLER – KINDERTOTENLIEDER
(w opracowaniu Rafała Kłoczko na orkiestrę smyczkową)
• NUN WILL DIE SONN’ SO HELL AUFGEHN
• NUN SEH’ ICH WOHL, WARUM SO DUNKLE FLAMMEN
• WENN DEIN MÜTTERLEIN TRITT ZUR TÜR HEREIN
 OFT DENK’ICH, SIE SIND NUR AUSGEGANGEN
• IN DIESEM WETTER

 

* MIĘDZYNARODOWY KONKURS KOMPOZYTORSKI „SINFONIETTA PER SINFONIETTA“ POD HONOROWYM PATRONATEM PROF. KRZYSZTOFA PENDERECKIEGO. W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU POWSTANIE KILKADZIESIĄT NOWYCH UTWORÓW NA SKRZYPCE, WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ.
ZWYCIĘSKA KOMPOZYCJA ZOSTANIE ZAPREZENTOWANA W WYKONANIU SINFONIETTY CRACOVII W TRAKCIE KONCERTU FINAŁOWEGO FESTIWALU ‒ CO UMOŻLIWI ZAPREZENTOWANIE PUBLICZNOŚCI ZNAKOMITYCH, HISTORYCZNYCH INSTRUMENTÓW ZAKUPIONYCH PRZEZ ORKIESTRĘ DZIĘKI WSPARCIU MKIDN W ROKU 2017.

 

BILETY: 40 | 20 ZŁ, EVENTIM.PL, TICKETMASTER.PL I W INFOKRAKÓW

 

 

 

 

23 CZERWCA 

 

KRAKÓW

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

CLUBBING KAMERALNY: MUZYCZNE STOLICE

 

HOTEL CRACOVIA, DOM JÓZEFA MEHOFFERA, EUROPEUM, PAWILON JÓZEFA CZAPSKIEGO, OGRÓD JÓZEFA MEHOFFERA ‒ ODDZIAŁY MNK

 

START: GODZ. 17:00, FINAŁ: GODZ. 20:30

 

WYKONAWCY:
1. KWARTET DAFO ‒ KATOWICE
JUSTYNA DUDA-KRANE ‒ I SKRZYPCE
DANUTA AUGUSTYN ‒ II SKRZYPCE
EWA SZCZEPAŃSKA-CHWAST ‒ ALTÓWKA (GOŚCINNIE)
ANNA ARMATYS ‒ WIOLONCZELA

 

2. QUARTETTO CON FLAUTO ‒ PRAGA / NOWY JORK
JENNYFER FOUANI ‒ FLET
MACIEJ LULEK ‒ SKRZYPCE
RYSZARD SNEKA ‒ ALTÓWKA
MARCIN MĄCZYŃSKI ‒ WIOLONCZELA

 

3. KWARTET CORDES CLASSIQUES ‒ PARYŻ
PIOTR MARCIAK ‒ I SKRZYPCE
MARCIN KMIECIK ‒ II SKRZYPCE
Damian Kułakowski ‒ ALTÓWKA (GOŚCINNIE)
TOMASZ WYROBA ‒ WIOLONCZELA

 

4. SINFO QUARTET ‒ PETERSBURG
SARA KUPC ‒ I SKRZYPCE
JAKUB ŻUREK ‒ II SKRZYPCE
PAULINA MAREK-LIPKA ‒ ALTÓWKA
JULIA KOTARBA ‒ WIOLONCZELA

 

5. ETNOS ENSEMBLE ‒ BELGRAD/KAZIMIERZ [FINAŁ]
BARTEK PACAN ‒ KLARNET
KONRAD MERTA ‒ AKORDEON
PIOTR GACH ‒ WIOLONCZELA
ŁUKASZ MAZANEK ‒ KONTRABAS

 

PROGRAM:
1.
KATOWICE:
HENRYK MIKOŁAJ GÓRECKI ‒ I KWARTET SMYCZKOWY
ALEKSANDER LASOŃ ‒ RELIEF DLA ANDRZEJA

 

2.
PRAGA/NOWY JORK:
ANTONÍN DVOŘÁK ‒ KWARTET SMYCZKOWY NR 12 „AMERYKAŃSKI” OP. 96
JOHN KANDER ‒ NEW YORK, NEW YORK
LEONARD BERNSTEIN ‒ SUITA Z WEST SIDE STORY

 

3.
PARYŻ:
CLAUDE DEBUSSY ‒ LA PLUS QUE LENTE, L. 121
MAURICE RAVEL ‒ KWARTET SMYCZKOWY F-DUR
FRYDERYK CHOPIN ‒ NOKTURN ES-DUR NR 2 OP. 9

 

4.
PETERSBURG:
DYMITR SZOSTAKOWICZ ‒ III KWARTET F-DUR OP. 73
DYMITR SZOSTAKOWICZ ‒ WALC NR 2 Z II SUITY NA ORKIESTRĘ JAZZOWĄ

 

5.
BELGRAD/KAZIMIERZ:
JOVANO JOVANKE (MEL. LUDOWA)
KONRAD MERTA ‒ WALCZYK
KONRAD MERTA ‒ SZISZA
KONRAD MERTA ‒ W OGRÓDECZKU
ODESSA BULGARESH (MEL. LUDOWA)
KONRAD MERTA ‒ TANIEC W KOŁO
PIOTR GACH ‒ SLEEPING WEST
KAZIMIERZ (MEL. LUDOWA)
EDEN (MEL. LUDOWA)
U PLAVU ZORU (MEL. LUDOWA)
WOJCIECH KILAR ‒ MELODIE Z FILMU PIANISTA
MICHAŁ LORENC ‒ MELODIE Z FILMU BANDYTA

 

WSZYSCY WYKONAWCY POWTÓRZĄ PROGRAM SWOICH WYSTĘPÓW TRZYKROTNIE, ROZPOCZYNAJĄC KONCERTY JEDNOCZEŚNIE, KOLEJNO OKOŁO GODZ. 17:00, 18:15 I 19:30.
KAŻDA Z 45-MINUTOWYCH „RUND” BĘDZIE ODDZIELONA OD KOLEJNEJ PÓŁGODZINNĄ PRZERWĄ, UMOŻLIWIAJĄCĄ SŁUCHACZOM PRZEMIESZCZANIE SIĘ POMIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI LOKALIZACJAMI. WIECZÓR ZWIEŃCZY OPEN-AIROWY, FINAŁOWY KONCERT W OGRODZIE JÓZEFA MEHOFFERA.

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

24 CZERWCA 

 

KRAKÓW

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI. KONCERT PLENEROWY

 

MUZEUM IM. EMERYKA HUTTEN CZAPSKIEGO – ODDZIAŁ MNK
20.30

 

WYKONAWCY:
MAGDA NAVARRETE ‒ ŚPIEW
PIOTR STECZEK ‒ skrzypce, ARANŻACJE, kompozycje
Paweł Steczek ‒ fortepian, akordeon
Maciej Garbowski ‒ kontrabas
Krzysztof Gradziuk ‒ perkusja
JUREK DYBAŁ ‒ DYRYGENT
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
UTWORY WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO ORAZ PIOSENKI NAPISANE PRZEZ KOMPOZYTORA POD PSEUDONIMEM „DERWID”.

 

WSTĘP WOLNY
KONIECZNA REZERWACJA DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK: REZERWACJA@SINFONIETTACRACOVIA.COM

 

 

 

 

25 CZERWCA 

 

KRAKÓW

 

IV SINFONIETTA FESTIVAL

W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE:

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA

 

NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA (SINFONIETTA CRACOVIA VS. SINFONIA VARSOVIA)
KONCERT FINAŁOWY

 

FILHARMONIA KRAKOWSKA
19.00

 

WYKONAWCY:
JERZY MAKSYMIUK ‒ DYRYGENT
JUREK DYBAŁ ‒ DYRYGENT / KONTRABAS
JAKUB HAUFA ‒ SKRZYPCE / KONCERTMISTRZ SINFONII VARSOVII
FILIP JAŚLAR ‒ PROWADZENIE KONCERTU
SINFONIA VARSOVIA
SINFONIETTA CRACOVIA

 

PROGRAM:
POLSKI ANONIM ‒ SINFONIA DE NATIVITATE (SC)
JERZY MAKSYMIUK ‒ POLONEZ D-DUR (SV)
WITOLD LUTOSŁAWSKI ‒ MUZYKA ŻAŁOBNA (SV)
Krzysztof Penderecki – Agnus Dei
GRZEGORZ GERWAZY GORCZYCKI ‒ POLONEZ BALOWY (SC)
KRZYSZTOF PENDERECKI ‒ DUO CONCERTANTE NA SKRZYPCE I KONTRABAS
GIOVANNI BOTTESINI ‒ GRAN DUO CONCERTANTE NA SKRZYPCE I KONTRABAS ORAZ ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ (SC)
***
KRZYSZTOF PENDERECKI ‒ EMANACJE NA DWIE ORKIESTRY (SV, SC)
BOHUSLAV MARTINŮ ‒ KONCERT NA DWIE ORKIESTRY SMYCZKOWE FORTEPIAN I TIMPANI (SV, SC)

 

BILETY: 40 | 20, EVENTIM.PL, TICKETMASTER.PL I W INFOKRAKÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram