Tryb koncertowy

Dyrektorka Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy:

I. Wiolonczela – Muzyk orkiestrowy – Lider sekcji/zastępca lidera

II. Kontrabas – Zastępca lidera sekcji

1) Wymagania formalne:

  • bardzo dobra gra na instrumencie,
  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub w trakcie studiów,
  • umiejętność pracy w zespole.

2) Wymagania dodatkowe:

  • mile widziana dobra znajomość języka angielskiego.

3) Zakres obowiązków:

  • Ad. I – 1 etat w charakterze muzyka orkiestrowego lidera sekcji wiolonczel
    (w podziale: 50% w charakterze lidera, 50% w charakterze zastępcy lidera),
  • Ad. II – 1/2 etatu w charakterze muzyka orkiestrowego zastępcy lidera sekcji kontrabasów.

4) Warunki pracy i płacy:

  • rodzaj umowy – umowa o pracę,
  • wymiar czasu pracy – patrz punkt. 3,
  • miejsce pracy – siedziba Orkiestry Sinfonietta Cracovia z siedzibą w Krakowie przy ul. Łokietka 14 oraz sale koncertowe,
  • godziny pracy – zgodnie z miesięcznym harmonogramem.

5) Wymagane dokumenty:

  • życiorys zawodowy z opisem dotychczasowych osiągnięć artystycznych
  • list motywacyjny
  • pisemne oświadczenie następującej treści:
    Ja niżej podpisany / podpisana wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Orkiestrę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa SINFONIETTA CRACOVIA z siedzibą
    w Krakowie przy ul. Łokietka 14, moich danych osobowych zawartych w CV
    i wszelkich innych złożonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych na potrzeby bieżącego procesu rekrutacyjnego oraz na potrzeby przyszłych rekrutacji do czasu cofnięcia zgody. Oświadczam, iż zostałem poinformowany/a, iż wyrażenie zgody jest dobrowolne oraz że mam prawo w dowolnym momencie wycofać wyrażoną przeze mnie zgodę, a wycofanie zgody może nastąpić przez moje jednostronne oświadczenie i nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

    Data i podpis.

6) Termin i miejsce składania dokumentów:

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 10.02.2022 roku. Zgłoszenia należy wysyłać:

  • pocztą elektroniczną na adres office@sinfoniettacracovia.com, w tytule:
    Ad. I. Wiolonczela – egzamin 2022 lub/i Ad. II. Kontrabas – egzamin 2022
  • za pośrednictwem poczty (decyduje data doręczenia) na adres:
    Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa SINFONIETTA CRACOVIA
    ul. Łokietka 14 30-010 Kraków z dopiskiem:
    Ad. I. Wiolonczela – egzamin 2022
    Ad. II. Kontrabas – egzamin 2022

7) Przesłuchania odbędą się w dniach:

  • Ad. I. 10.03.2021
  • Ad. II. 11.03.2021

Na przesłuchania zaproszeni zostaną kandydaci i kandydatki wybrani na podstawie nadesłanych CV, spełniający wymogi formalne, powiadomieni przez biuro orkiestry
o miejscu i godzinach przesłuchań.

8) Programy przesłuchań:

Orkiestra zapewnia akompaniatora / akompaniatorkę. I etap przesłuchań odbywa się
za kotarą.

Ad. I. Wiolonczela

1. Etap

  • J. Haydn – Koncert D-dur Hob. VIIb/2 op. 101 (cz. I + kadencja M. Gendrona)
  • J. S. Bach – Preludium z IV, V lub VI Suity na wiolonczelę solo

2. Etap

  • R. Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 (cz. I)
    lub
  • A. Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 (cz. I)

Partie orkiestrowe:

  • W.A. Mozart – Symfonia C-dur Jowiszowa KV 551 cz. IV (t. 46-71 oraz t. 94-157)
  • L. van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67 / cz. II (t. 98-106, t. 114-123) oraz
    cz. IV (t. 453-462)
  • F. Mendelssohn – IV Symfonia A-dur op. 90 / cz. I (t. 25-51, t. 261-285) oraz
    cz. IV (t. 32-52)
  • P. Czajkowski – Souvenir de Florence op. 70 / cz. II (od Tempo primo do litery F)
  • B. Bartok – Divertimento na orkiestrę smyczkową Sz. 113 / cz. I (t. 80-95)
    oraz cz. III (t. 184-221)
  • K. Penderecki – Sinfonietta per archi nr 1 / wstęp-kadencja i cz. II cała
  • B. Britten – Wariacje na temat Franka Bridge’a / Marsz (całość) oraz Fuga i Finał
    (od numeru 30 do 31)

3. Etap

  • W.A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138 / cz. I
    (wspólne wykonanie z kameralistami Sinfonietty Cracovii, prowadzenie próby)
  • rozmowa kwalifikacyjna

Ad. II. Kontrabas

1. Etap

  • K. D. von Dittersdorf – Koncert na kontrabas E-dur (część I z kadencją)
    lub
  • J. B. Vanhal – Koncert na kontrabas D-dur (część I z kadencją)
  • wybrane partie orkiestrowe

2. Etap

  • S. Koussevitzky – Koncert na kontrabas fis-moll op. 3 (część I)
    lub
  • G. Bottesini – Koncert na kontrabas h-moll nr 2 (część I)

3. Etap

  • J. S. Bach – Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042 cz. II (t. 1-15)
  • L. van Beethoven – VII Symfonia op. 92 cz. I (t. 254-299)
  • J. Haydn – Symfonia nr 31 D-dur, Hob. I:31 cz. IV (wariacja 7)
  • A. Honegger – Symfonia nr 2, H.153 cz. III (od nr 17 presto do końca części)
  • F. Mendelssohn-Bartholdy – IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska
    cz. IV (t. 32-52, 166-180. 222-239)
  • W. A. Mozart – Symfonia nr 41 C-dur, KV 551 cz. IV (t. 19-35, 57-73, 293-423)
  • W. A. Mozart – Symfonia nr 40 g-moll, KV 550 cz. I (t. 114-138 oraz 191-225)
  • W. A. Mozart – Wesele Figara, KV 492 (t. 1-6 oraz 156-171)
  • K. Penderecki – Sinfonietta nr 2 cz. II 1-58, 163-207
  • K. Penderecki – Sinfonietta nr 3 (t. 122-166)
  • I. Strawiński – Pulcinella (nr 7 vivo)
  • M. Weinberg – Symfonia kameralna nr 2 cz. I (t. 205-248); cz. IV (t.68-80, 97-106)

Program może ulec zmianie.