ładowanie strony

BAJKI ROBOTÓW

Bajki Robotów

Mikrokosmos Stanisława Lema dla dzieci

 

Już w niedzielę 11 lipca, odbędzie się pierwsze z dwóch wydarzeń projektu Mikrokosmos Stanisława Lema, celebrującego ogólnopolski rok jednego z najwybitniejszych światowych pisarzy nurtu science fiction. Sinfonietta Cracovia spotka się ze swoimi najmłodszymi słuchaczami i ich opiekunami w Parku Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie podczas całodziennego pikniku muzycznego zwieńczonego koncertem dziecięcym Bajki robotów. W programie plenerowego wydarzenia – zorganizowanego w formule wspólnego, edukacyjnego spaceru słuchaczy i muzyków — znajdą się m.in. kompozycje Camille Saint-Saënsa, Juliusa Röntgena, Beli Bartóka oraz piosenki z filmu Pan Kleks w kosmosie. Muzycznym atrakcjom towarzyszyć będzie czytanie fragmentów Bajek robotów Stanisława Lema — fascynujących opowiadań łączących świat futurystyczno-kosmicznej technologii z uniwersum ludowych baśni, w których bohaterami i narratorami są roboty. Nie zabraknie również zabaw edukacyjnych i eksperymentów naukowych z wykorzystaniem eksponatów Parku! Ale to nie wszystko! Podczas pikniku w ogrodzie doświadczeń odbędzie się ogłoszenie wyników i prezentacja zwycięskich prac konkursu plastycznego Bajki Robotów.

 

Konkurs plastyczny

 

Zadaniem uczestników będzie stworzenie dowolną techniką plastyczną dzieła zainspirowanego twórczością Stanisława Lema. Zdjęcia lub skany prac należy przesyłać na adres mailowy: office@sinfoniettacracovia.com. Na zgłoszenia czekamy do 7 lipca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 lipca podczas pikniku muzycznego w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.

 

11 VII 2021 | godz. 12:00

 

Jurek Dybał — dyrygent
Krakowski Chór Dziecięcy
Sinfonietta Cracovia

 

MIEJSCE
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema
Kraków, Aleja Pokoju 68

 

W programie:
C. Saint-Saëns, J. Röntgen, B. Bartók, piosenki z filmu Pan Kleks w kosmosie, czytanie
fragmentów Bajek robotów S. Lema, eksperymenty naukowe i zabawy edukacyjne dla
najmłodszych

 

Rezerwacja bezpłatnych kart wstępu:
rezerwacja@sinfoniettacracovia.com

 

www.sinfonietta.pl
www.facebook.com/SinfoniettaCracovia
www.twitter.com/sinfocracovia
www.instagram.com/sinfonietta_cracovia
www.youtube.com/user/SinfoniettaCracovia

 

Polityka prywatności: sinfonietta.pl/polityka-prywatnosci
Regulamin koncertowy: sinfonietta.pl/regulamin-koncertowy

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Koncert został objęty patronatem medialnym Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz RMF
Classic.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram