Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Cyberpunk
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Wystąpią
Fisherboyz live-electronic
Maciej Lulek skrzypce
Piotr Marciak skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast altówka
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Natasza Pierzchała-Suska wizualizacje
Program
Johann Sebastian Bach Preludium z I Suity na wiolonczelę G-dur BWV 1007
Johann Sebastian Bach Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
Live act z udziałem kameralistów Sinfonietty Cracovii
Brian Eno Fullness of Wind
O koncercie
Elektro Sinfonietta to nowy cykl koncertów, przestrzeń przenikania się muzyki klasycznej i elektroniki, stworzona z myślą o młodych dorosłych. We współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Sinfonietta Cracovia zaprasza do doświadczenia syntezy sztuk. Cykl Elektro Sinfonietta połączy instrumenty smyczkowe z elektroniką, multimediami, ale i narzędziami sztucznej inteligencji, zapraszając do bezpiecznej, audiowizualnej przestrzeni nawiązującej do kultury anime.
W tym roku zapraszamy na cztery trwające około godziny koncerty – zgodnie z rytmem pór roku – eksplorujące różne brzmienia filmowego gatunku anime. Pierwszy z nich – pod hasłem Cyberpunk – pozwoli zanurzyć się w muzycznej cyberprzestrzeni, przetykanej cytatami z muzycznej klasyki (znanej z japońskiej animacji). Integralną częścią koncertu będzie występ duetu grającego muzykę elektroniczną na żywo: Fisherboyz. Dwaj muzycy (Maciej Milczarek i Piotr Matula), wejdą w dialog z kameralistami Sinfonietty Cracovii. Ponadto muzyce towarzyszyć będą inspirowane stylistyką cyberpunku wizualizacje powstające na żywo (w wykonaniu Nataszy Suskiej z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych).
***
Współorganizatorem cyklu Elektro Sinfonietta jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych:Rozwój Sektorów Kreatywnych.
Fisherboyz to łódzki duet grający muzykę elektroniczną na żywo, tworzą go muzycy Maciej Milczarek i Piotr Matula. Od 2017 roku nagrywają i wydają muzykę w wytwórniach takich jak: International Day Off, Zoharum, Render, Microgarden lab. czy Nagrania Somnambuliczne.
Ich klubowy live act był supportem dla takich artystów jak Sebastian Mullaert czy Peter van Hoesen. Stale współpracują ze środowiskiem teatralnym, czego wynikiem były m.in audiowizualny projekt DROGA, a także performance na EXPERYMENT FESTIVAL 2018. Dwukrotnie wystąpili na festiwalu Noc Kulturalna w Częstochowie, tworząc projekty związane z kinematografią. Skomponowali muzykę do pokazu audiowizualnego Rabbit Hole na podstawie „Alicji w krainie czarów” (reż. Cecil M. Hepworth, Percy Stow) z 1903 roku, jak również do filmu niemego „Człowiek z kamera filmową” (reż. Dziga Vertov) z roku 1929.
W 2023 roku wystąpili na festiwalu 9 Hills w Chełmie wykonując swoją muzykę do filmu „Gabinet doktora Caligari” (reż. R. Wiene). Stale związani z Polskim Festiwalem Kontakt Improwizacji FRU w Łodzi.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
Marii Konopnickiej 26, 30-302 Kraków