



MuFo Rakowicka (Muzeum Fotografii)


Espresso z portretem skrzypaczki
MuFo Rakowicka (Muzeum Fotografii)
Wystąpią
Justyna Duda-Krane skrzypce
Katarzyna Balas skrzypce
Elżbieta Gromada altówka
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Program
Ralph Vaughan Williams Kwartet smyczkowy nr 1
Hans Zimmer The Battle/Now we are free z filmu "Gladiator"
O koncercie
Drugie spotkanie między światem fotografii a muzyką klasyczną - czyli Espresso w MuFo - poświęcone będzie muzyczności fotograficznego medium. Punktem wyjścia do tego wyjątkowego koncertu kameralnego będzie - zaproponowane przez kustosza Muzeum Fotografii ujęcie wątków muzycznych w eksponatach z wystawy czasowej: między innymi Portretu Wandy Wiłkomirskiej autorstwa Benedytka J. Dorysa. W rozmowie z dyrektor muzyczną RMF Classic Magdaleną Wojewodą-Mleczko Marek Janczyk z MuFo opowie także o twórcach opowiadajacych o muzyce za pomocą obiektywu (m. in. o Wojciechu Plewińskim). Muzyczną oprawę dla niedzielnego koncertu stanowić będą dwa przepiękne utwory: kwartet R. V. WIlliamsa oraz słynny temat z filmu "Gladiator" autorstwa Hansa Zimmera w wykonaniu kameralistek Sinfonietty Cracovii.
Cykl krótkich jak shot espresso spotkań z muzyką w oddziałach krakowskich muzeów. Koncert połączony jest z prezentacją wybranego dzieła sztuki, do którego nawiązuje repertuar występu. Koncerty Espresso stwarzają przyjazne warunki do wejścia w świat sztuki dla tych, którzy nie uczestniczą regularnie w życiu kulturalnym Krakowa. Jest też propozycją dla odbiorców, którzy zdecydują się choć na moment złapać oddech i w niedzielne południe podelektować się zarówno propozycją kulturalną, jak i filiżanką ulubionej kawy.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
ul. Rakowicka 22A, Kraków
W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek linii tramwajowej nr 72: Muzeum Fotografii (nż).
Istnieje również możliwość dojazdu samochodem od ul. Rakowickiej.
Dostępność
Opis dostępności architektonicznej siedziby głównej Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. Budynek MuFo Rakowicka dostępny jest zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i dla osób na wózkach. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone zostało wydzielone i specjalnie oznakowane miejsce postojowe tzw. koperta na samochód osobowy. Osoby podróżujące publicznym środkiem transportu powinny korzystać z najbliższego oznakowanego przejścia dla pieszych ułatwiającego przejście przez jezdnię. Przejście to znajduje się w niedużej odległości od adresu Muzeum. Ułatwieniem wjazdu do budynku dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla rodziców z wózkami jest pochylnia znajdująca się po prawej i lewej stronie od drzwi wejściowych oraz szerokie drzwi. Toalety dostosowane do potrzeb osób na wózkach znajdują się znajdują się na poziomie +1 oraz na poziomie - 1. Przewijak znajduje się w toalecie na poziomie – 1. W punkcie informacyjnym MuFo Rakowicka można wypożyczyć wózek na czas zwiedzania Muzeum oraz wystaw.
- Opis dostępności korytarzy, schodów i wind. W budynku dostępna jest winda, która zapewnia łatwą komunikację między piętrami. Wydarzenia oraz wystawy dostępne dla publiczności odbywają się na parterze i poziomie -1 obiektu. Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami obiektu a toaletami dla osób z trudnościami w poruszaniu się ułatwiono komunikację poprzez brak progów. Podłogi sal wystawowych wykonane są z posadzki żywicznej, zapobiegającej ślizganiu się. Położenie drzwi wejściowych, wejść do sal wystawienniczych oraz kształt i wymiary pomieszczeń a także ciąg komunikacyjny umożliwiają dogodne warunki ruchu.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W budynku zainstalowano w sumie trzy pętle indukcyjne stanowiskowe: w punkcie informacyjnym oraz sprzedaży biletów, w księgarni oraz w czytelni. Są one dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu. W ramach zwiedzania oferujemy również zestaw pętli indukcyjnych naszyjnych. Informacje głosowe dostępne są w windach. Dostęp do budynku ułatwiają dwie pochylnie znajdujące się po lewej oraz po prawej stornie od drzwi wejściowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dla osób z niepełnosprawnościami przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone zostało specjalnie wydzielone miejsce postojowe na samochód osobowy.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Psy przewodnicy są w Muzeum mile widziane.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Na terenie obiektu na miejscu oraz online nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.