



Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Sala Cnót


Espresso w Pałacu
Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Sala Cnót
Wystąpią
Sara Kupc skrzypce
Danuta Augustyn skrzypce
Łukasz Mazanek kontrabas
Program
Karol Lipiński Trio g-moll op. 8 cz.III
O koncercie
Listopadowy koncert Espresso to kameralistyka w nastrojowym wnętrzu Sali Cnót Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, a zarazem zaproszenie do zwiedzania czasowej wystawy pt. "Mirys. Portrety", prezentującej XVIII-wiecznej sztuki portretowej. W duchu epoki zabrzmi fragment Tria g-moll op. 8 Karola Lipińskiego w wykonaniu kameralistów Sinfonietty Cracovii.
Espresso to wyjątkowa podróż do dziewięciu oddziałów Muzeum Narodowego. Program obejmuje dziewięć wydarzeń zaplanowanych na ten rok. Raz w miesiącu, w samo południe w różnych oddziałach Muzeum zabrzmią dźwięki muzyki klasycznej rozpisanej na smyczkowe brzmienie Sinfonietty Cracovii. Około trzydziestominutowy koncert będzie połączony z krótką prezentacją wybranego dzieła sztuki w wykonaniu ekspertów w dziedzinie historii sztuki. Repertuar wykonywany przez muzyków będzie nawiązywał do prezentowanego obrazu lub rzeźby (do epoki, tematu czy nastroju). Dla uczestników koncertu przygotowana zostanie również filiżanka ulubionej kawy – wszystko po to, aby żyjącym w codziennym pędzie mieszkańcom Krakowa zaoferować choćby chwilę wytchnienia w bliskości sztuki.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
Kraków, ul. Kanonicza 17
Najbliższy przystanek tramwajowy nosi nazwę Plac Wszystkich Świętych i dzieli go od ulicy Kanoniczej kilka minut spaceru.
Dostępność
Jest winda na pierwsze piętro, wejście nie ma progu, jest toaleta dostępna, usytuowana obok windy. W budynku jest dodatkowy schodołaz, platformy i szyny przenośne, niezbędne do pokonania kilku schodów do bocznych sal. Obiekt jest wyposażony w defibrylator.Wejście do Galerii Sztuki Cerkiewnej oraz wejście do kasy, informacji i na Galerię Sztuki Dawnej Polski ma utrudniony dostęp. Schody do ekspozycji można pokonać przy pomocy pracowników Muzeum z wykorzystaniem aluminiowych szyn.Wystawa "Kraków na wyciągnięcie ręki" i sale edukacyjne na poziomie -1 są dostępne dla osób poruszających się na wózkach jedynie przy użyciu schodołazu. Wystawę "Kraków na wyciągnięcie ręki” dostosowano do potrzeb osób niewidomych poprzez wydanie przewodnika pisanego alfabetem Braille’a oraz aranżację specjalnej ścieżki zwiedzania. System pętli indukcyjnych powoduje włączenie audioprzewodnika w momencie, gdy osoba niewidoma znajduje się przed eksponatem.Dla osób niewidomych w oddziale zostały wyeksponowane specjalnie w tym celu wykonane kopie arcydzieł sztuki gotyckiej: Madonny z Krużlowej i Madonny z Dzieciątkiem z Grybowa z komentarzem pisanym brajlem.