Willa Decjusza
Sala balowa
Espresso w Willi Decjusza
Willa Decjusza
Sala balowa
Wystąpią
Maciej Lulek skrzypce
Małgorzata Szuba-Kmiecik skrzypce
Elżbieta Gromada altówka
Ryszard Sneka altówka
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Tomasz Wyroba wiolonczela
Program
Wolfgang Amadeus Mozart Grande Sestetto Concertante, cz. I (opr. 1808)
Niels Wilhelm Gade Sekstet smyczkowy, cz. I (1863–64)
O koncercie
Jeszcze przed oficjalną inauguracją sezonu artystycznego 2023/2024 kameraliści Sinfonietty Cracovii wracają do koncertowania i przynoszą krakowianom propozycję przyjemnego sposobu spędzania wczesnego, niedzielnego popołudnia. Przy rozmowie o kulturze i przy filiżance dobrej kawy posłuchamy fragmentów dwóch wspaniałych dzieł na sekstet smyczkowy: opracowania pierwszej części Symfonii koncertującej Mozarta oraz Sekstetu smyczkowego duńskiego kompozytora epoki romantyzmu, Nielsa Wilhelma Gade. Muzyczny repertuar uzupełni niespodzianka z repertuaru muzyki filmowej.
Koncerty Espresso to także nieoczywiste lokalizacje i nowe konteksty dla odbioru muzyki. W ostatnich dniach sierpniach zapraszamy na wycieczkę do zielonej Woli Justowskiej i w gościnne progi Willi Decjusza. W sali balowej dawnego pałacu posłuchamy opowieści o tym niezwykłym miejscu, którego ideą jest "stworzenia miejsca spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań, a także wymiany myśli i poszukiwania bodźców do twórczej pracy". O idei miejsca i jego wyjątkowej historii (z obrazem Saturnina Świerzyńskiego w tle) opowie prof. Dominika Kasprowicz, dyrektor Willi Decjusza. Zapraszamy do inspirującego spotkania ze sztuką!
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
UL. 28 Lipca 1943 17A | 30-233 KRAKÓW
Najbliższym przystankiem w okolicy Willi Decjusza jest przystanek autobusowy "Sielanka", na którym zatrzymują się między innymi autobusy linii 109 oraz 192.
Dostępność
Instytut Kultury Willa Decjusza ul. 28 Lipca 1943 17a 30-233 Kraków
- dla osób mających problemy z poruszaniem się
Do budynku prowadzą dwa wejścia. Przed wejściem od strony wschodniej znajdują się schody, wejście od strony zachodniej bez schodów, natomiast jest próg. Drzwi trudne do otwarcia, dwuskrzydłowe, brak samozamykaczy. Brak windy i urządzeń umożliwiających poruszanie się pomiędzy kondygnacjami, progi i stopnie przy wejściach do pomieszczeń, do pomieszczeń drzwi dwuskrzydłowe.
Obiekt nie posiada wydzielonych toalet dla osób niepełnosprawnych.
- dla osób głuchych i słabosłyszących
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Na chwilę obecną brak możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Dla osób zwiedzających w pomieszczeniach znajdują się tekstowe opisy sal.
- dla osób niewidomych i słabowidzących
Wejście widoczne na tle fasady odpowiednio do zabytkowego charakteru budynku (ciemne drzwi na tle jasnej elewacji), schody proste ale bez oznaczeń poszczególnych pięter w alfabecie Braille’a oraz z zastosowaniem kontrastowych tablic, schody i szklane drzwi ze względu na zabytkowy charakter nie są oznaczone kontrastowo, w budynku jest dźwiękowy system powiadamiania alarmowego.
Dla zwiedzających informacje o poszczególnych salach są w formie nagrań po zeskanowaniu kodu QR przy użyciu własnego telefonu. Udostępniony jest również model 3D budynku oraz tyflografiki przedstawiające główną fasadę budynku i płaskie dekoracje ścienne.
- pies asystujący
Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- parking i miejsca postojowe
Przy obiekcie znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe, brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.