POLIN | Muzeum Historii Żydów Polskich
Heroiny muzyki polskiej
POLIN | Muzeum Historii Żydów Polskich
Wystąpią
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka
Sinfonietta Cracovia
Program
Joanna Wnuk-Nazarowa Quintetto per archi No. 2
Joanna Wnuk-Nazarowa Lamento
***
Krystyna Moszumańska-Nazar Musica per archi
Hanna Kulenty Mémoire de Mémoire na trąbkę, puzon i orkiestrę smyczkową
Grażyna Bacewicz Koncert na orkiestrę smyczkową
* polskie prawykonanie
O koncercie
Od nestorki kobiet-kompozytorek aż po polską premierę utworu jednej z nich. Już 16 listopada podczas koncertu Heroiny muzyki polskiej w ramach Festiwalu Eufonie usłyszymy utwory Grażyny Bacewicz, Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Joanny Wnuk-Nazarowej oraz Hanny Kulenty.
Kompozytorka, pedagog, dyrygentka, ale i dyrektorka instytucji kulturalnych, polityk, w latach 1997-1999 Minister kultury i sztuki. Joanna Wnuk- Nazarowa w tym roku obchodzi jubileusz 75 lat. Dedykowany jej koncert jest pretekstem do zagłębienia się nie tylko w twórczość solenizantki, ale i innych kobiet-kompozytorek: od Grażyny Bacewicz po Hannę Kulenty, której utwór Mémoire de Mémoire na trąbkę, puzon i orkiestrę smyczkową podczas Eufonii będzie miał swoją polską premierę.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
ul. Anielewicza 6, Warszawa
Do muzeum można bardzo łatwo dojechać komunikacją miejską lub rowerem. Zachęcamy do korzystania z transportu publicznego lub ścieżek rowerowych.
Autobusy:
111, 180, przystanek Nalewki - Muzeum (odległość od muzeum ok. 200 m); wszystkie kursy realizowane przez autobusy niskopodłogowe
Tramwaje:
18, 15, 35, przystanek Muranów (odległość od muzeum ok. 500 m)
17, 33, przystanek Anielewicza (odległość od muzeum ok. 500 m)
Metro:
Stacja Ratusz Arsenał (odległość od muzeum ok. 1 km)
Rowery:
Rower publiczny (Veturilo):
Z wielu miejsc w Warszawie można przyjechać do muzeum rowerem publicznym Veturilo i zaparkować w stacji znajdującej się tuż obok POLIN (przystanek autobusowy Nalewki Muzeum).
Stojaki rowerowe: znajdują się przy parkingu od strony ul. Anielewicza, przy al. Sendlerowej. Warszawska mapa rowerowa →
Spacer:
Muzeum znajduje się około 20 minut spacerem od Rynku Starego Miasta w Warszawie.
Jeżeli planujesz spacer śladami getta, możliwe jest piesze zwiedzanie okolic muzeum i Muranowa. Zapraszamy na Spacery miejskie śladami żydowskiej Warszawy (zapisy indywidualne lub grupowe).
Z dworca Warszawa Centralna:
Tramwaje: 17, 33 (kierunek Żoliborz; przystanek Anielewicza)
Z dworca Warszawa Gdańska:
Pieszo (ok. 15 minut) lub tramwaj 15 (kierunek P+R AL. KRAKOWSKA; przystanek Muranów)
Z portu lotniczego im. F. Chopina:
Autobusy: 175 (z przesiadką na tramwaj przy dworcu Warszawa Centralna), 188 (z przesiadką na tramwaje 17, 33 na przystanku GUS)
Dostępność
Nawierzchnia wokół budynku wykonana jest z kamiennej kostki, która może sprawiać trudność w dojściu do budynku osobom poruszającym się na wózkach oraz za pomocą kul i balkoników. Przy wejściu głównym od strony ulicy Zamenhofa zamontowany jest sygnalizator dźwiękowy umożliwiający samodzielne wejście do budynku i otwarcie szerokiego i dostępnego wejścia. Po wejściu do budynku należy pokonać pochylnię o długości 18 metrów i nachyleniu 8 stopni. Pochylnia nie jest wyposażona w poręcze, nie ma spocznika. Asystę w pokonaniu przejścia mogą zapewnić pracownicy budynku. W budynku znajduje się stanowisko kontroli zwiedzających, przez jedną z bramek może przejechać osoba na wózku.
W budynku wszystkie przestrzenie dostępne są dla osób poruszających się na wózkach: korytarze są odpowiedniej szerokości, windy prowadzą do wszystkich pięter. Informacja kierunkowa jest kontrastowa, oznaczenia pięter są kontrastowe, wypukłe i w alfabecie Braille’a.
W budynku zainstalowane są stacjonarne pętle indukcyjne: w kasie nr 1, sali dydaktycznej nr 2 na poziomie 1, sali konferencyjnej A na poziomie 1, w Audytorium i Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". Są również naszyjne pętle indukcyjne, które są wykorzystywane podczas oprowadzania z przewodnikiem.
Na parkingu od strony ulicy Anielewicza wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Aby skorzystać z miejsca parkingowego, należy podjechać samochodem do szlabanu, wezwać ochronę przyciskiem lub poczekać na pracownika ochrony, który sprawdzi, czy osoba posiada uprawnienia do parkowania na miejscu dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oferujemy pomoc kasjera posługującego się polskim językiem migowym. Pracownik jest dostępny w kasach muzeum w środy w godz. 10:30-16:00.