Pałac Potockich
Dziedziniec
Poetyckie espresso
Pałac Potockich
Dziedziniec
Wystąpią
Marta Nowak skrzypce
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Agnieszka Kaczmarek-Bialic harfa
Program
Henriette Renié Trio na harfę, skrzypce i wiolonczelę (ok. 1901)
O koncercie
Henriette Renié to fascynująca postać - jako kompozytorka była pionierką w zawodzie zdominowanym przez mężczyzn, jako harfistka odkrywczynią tajemnic drzemiących w tym instrumencie. Była także niezwykle wrażliwą osobą, a jej partytury skrywają zapiski, które świadczą o zainteresowaniu literaturą. To połączenie muzyki i literatury stanie się esencją kolejnego Koncertu Espresso, które zagości na pięknym dziedzińcu Pałacu Potockich w Krakowie.
W programie koncertu zabrzmi Trio na harfę, skrzypce i wiolonczelę Henriette Renié w wykonaniu kameralistek Sinfonietty Cracovii (Marty Nowak i Moniki Krasickiej-Gajownik) oraz z gościnnym udziałem harfistki, Agnieszki Kaczmarek-Bialic.
Poetyckie espresso będzie wydarzeniem towarzyszącym - swoistym postscriptum do tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza, odbywającego się pod hasłem "Ocalenie".
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
Rynek Główny 20, 31-005 Kraków
Pałac Potockich znajduje się przy Rynku Głównym i dojechać można tu liczbymi liniami tramwajowymi oraz autobusowymi, które zatrzymują się na przystankach: "Bagatela", "Plac Wszystkich Świętych" lub "Poczta Główna".
Dostępność
DOJAZD:
Parking – Plac Wszystkich Świętych 5 (wjazd tylko od ul. Poselskiej)
obok klasztoru Franciszkanów
parking czynny: poniedziałek – sobota 7:00 – 22:00, niedziela 9:00 -22:00
Komunikacja miejska: przystanek Plac Wszystkich Świętych
DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHU:
Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych od strony ul. Brackiej (oznaczenie pionowe)
wejście: niski próg, szerokie drzwi
W budynku brak windy. Strome schody. Toalety nie są dostępne dla osób na wózkach.
DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU
Dostępny jest opis budynku w wersji tekstowej i audio dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.
DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHU
W budynku dysponujemy pętlą indukcyjną stanowiskową w recepcji na I piętrze. Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online. Przy wybranych wydarzeniach korzystamy z usług tłumacza Polskiego Języka Migowego. Wybrani pracownicy przeszli kurs podstaw PJM w Polskim Związku Głuchych – Oddział Małopolski.