Dworek Białoprądnicki
Plener w otoczeniu Dworku
Rodzinny koncert plenerowy
Dworek Białoprądnicki
Plener w otoczeniu Dworku
Wystąpią
Urszula Urzędowska prowadzenie
Helena Krawczyk trąbka
Franciszek Leń trąbka
Katarzyna Tomala-Jedyna dyrygentka
Sinfonietta Cracovia
Program
Gustav Holst St Paul's Suite
Wojciech Kilar Walc z filmu "Trędowata" (1976)
Gioacchino Rossini Uwertura do Wilhelma Tella
Johann Strauss Polka Unter Donner Und Blitz
Edvard Grieg Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga”
Astor Piazolla Oblivion
Bela Bartók Rumuńskie tańce ludowe (opr. Arthur Willner)
Jeremiah Clarke The Prince of Denmark's March
O koncercie
Czerwcowa Sinfonietka będzie radosnym pożegnaniem z sezonem Sinfonietty Cracovii. Orkiestra we współpracy z Dworkiem Białoprądnickiem przygotowała z tej okazji wydarzenie zapraszające zarówno najmłodszych słuchaczy, jak i całe rodziny do wspólnego celebrowania muzyki klasycznej, w lekkiej i przystępnej formie pikniku. W programie muzycznym między innymi muzyka filmowa, przeboje Straussa oraz muzyczna zapowiedź lata w postaci tańców (od walców, przez tanga, polki aż po melodie ludowe). Dodatkowo to radosne plenerowe wydarzenie wzbogacać będzie pokaz grupy tanecznej oraz występy młodych muzyków.
Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość. Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami muzycznymi złożonymi z młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
Papiernicza 2, 31-221 Kraków
W najbliższym sąsiedztwie Dworku znajduje się przystanek "Pleszowska", na którym zatrzymują się autobusy linii 172, 207, 227, 297, 337 oraz 572.
Dostępność
1. OPIS DOSTĘPNOŚCI WEJŚCIA DO BUDYNKU I PRZECHODZENIA PRZEZ OBSZARY KONTROLI.
Dworek Białoprądnicki:
Przy ul. Papierniczej 2 znajdują się trzy budynki – Budynek Główny, Oficyna Wschodnia i Oficyna Zachodnia. Teren wokół budynków jest ogrodzony. Na tym terenie nie znajdują się żadne przeszkody, które mogłyby znacząco utrudniać poruszanie się osób ze szczególnymi potrzebami. Dodatkowo dla osób niewidomych i niedowidzących działa aplikacja NGOZ – nawigacja głosowa prowadząca od bramy głównej do Budynku Głównego.
Budynki wraz z przyległym terenem objęte są opieką konserwatorską.
Wejście do Budynku Głównego dzięki platformom schodowym jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi otwierane automatycznie.
Oficyna Zachodnia i Oficyna Wschodnia – brak drzwi otwieranych automatycznie i brak samozamykaczy. Wejścia na poziom parteru dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową dzięki dostępności szyn najazdowych na schody.
Korytarze szerokie, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Brak schodów wewnątrz budynków. Mogą występować utrudnienia w postaci progów. W Budynku Głównym dla osób niewidomych i niedowidzących działa aplikacja NGOZ – nawigacja głosowa.
W Budynku Głównym dla osób niewidomych i niedowidzących działa aplikacja NGOZ – nawigacja głosowa. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Do piwnic i na piętro można dostać się przy użyciu platform schodowych.
Instytucja posiada przenośne pętle indukcyjne dostępne dla publiczności podczas wydarzeń.
W Oficynie Wschodniej brak dostosowań. Wejście do Sali teatralnej przy zastosowaniu szyn najazdowych.
W Oficynie Zachodniej w okienku kasowym zainstalowana jest pętla indukcyjna stanowiskowa.
Parking na terenie z 1 miejscem dla osób z niepełnosprawnością.
Do każdej z lokalizacji jest prawo wstępu z psem asystującym i nigdzie nie ma ograniczeń.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online w każdej lokalizacji.