



Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Urbsymphony | Michał Urbaniak
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Wystąpią
Michał Urbaniak skrzypce
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka
Sinfonietta Cracovia
Program
Michał Urbaniak Urbsymphony
O koncercie
68. edycja najstarszego festiwalu jazzowego w Europie, czyli Krakowskich Zaduszek Jazzowych, odbędzie się w stolicy Małopolski w dniach 25–29 października 2023. To właśnie wtedy do Krakowa zjadą wybitni przedstawiciele jazzu, by wspólnie z miłośnikami tego wyjątkowego gatunku muzycznego celebrować jazzową jesień. W tym roku festiwal potrwa aż 5 dni, a jego punktem kulminacyjnym będzie jubileuszowy koncert Michała Urbaniaka wraz z Sinfoniettą Cracovia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Patroni i partnerzy
Wskazówki dojazdu
plac Świętego Ducha 1, 31-023 Kraków
W bezpośredniej bliskości znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy "Teatr Słowackiego", gdzie zatrzymują się liczne linie transportu publicznego.
Dostępność
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie jest instytucją otwartą na różnorodność potrzeb odbiorców. Szczególną uwagę kierujemy w stronę osób z niepełnosprawnościami. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność spektakli, spotkań, warsztatów, jak również budynków należących do Teatru.
Obiekty należące do Teatru to: Gmach Główny Teatru im. J. Słowackiego (Duża Scena, Scena Miniatura), Scena MOS - Małopolski Ogród Sztuki oraz Dom Rzemiosł Teatralnych. We wszystkich wymienionych przestrzeniach dążymy do pełnej dostępności.
KOORDYNATORKA DOSTĘPNOŚCI
W naszym Teatrze osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest Dominika Feiglewicz, posługująca się polskim językiem migowym (PJM).
kontakt: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl
tel./SMS: 603 235 231 (pn - pt: 9.00 - 16.00)
Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy Obsługi widza oraz Biura Informacji i Rezerwacji Biletów:
Piotr Szczerba
Anna Dąbrowa
tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn - pt: 9.00 - 16.00)
e-mail: bilet@teatrwkrakowie.pl
Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu.
Gmach Główny Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie
Niepełnosprawność ruchu, wzroku, słuchu
OTOCZENIE INSTYTUCJI
Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta na Placu Świętego Ducha 1 i ma charakter zabytkowy. Wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.
DOJŚCIE DO TEATRU
Z przystanku „Teatr Słowackiego” przy ulicy Basztowej w kierunku Ronda Mogilskiego. Główne wejście do Teatru znajduje się od strony ulicy Szpitalnej. Wejście z pochylnią dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku Teatru (od strony Plant). Ważna informacja! Jest to przystanek wiedeński. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku stworzony został dokładny opis dojścia do Teatru z przystanku „Teatr Słowackiego”. Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z pomocy asystenta Teatru, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
PARKING
Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu). Aby skorzystać z parkingu należy poinformować Teatr 3 dni przed przybyciem na spektakl.
WEJŚCIE DO BUDYNKU
Zgodnie z ustawą o rehabilitacji społecznej i zawodowej osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.
SZATNIA
Szatnia znajduje się na parterze budynku, po lewej i prawej stronie korytarza przed wejściem na widownię.
WIDOWNIA
Na widowni oraz w kasie budynku zainstalowano pętle indukcyjną. Mapa powyżej przedstawia zasięg działania pętli na widowni. Mapa znajduje się również w kasach biletowych i przy wejściu na widownie Dużej Sceny.
Na widowni wyznaczone zostały dwa miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchu - zaznaczone na planie widowni (parter - rząd XIII miejsce 1-2,14 -15).
Ponadto istnieje możliwość udostępnienia jeszcze dodatkowych 10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach - po wcześniejszym uzgodnieniu w biurze rezerwacji biletów. Miejsca te są indywidualnie dopasowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu i mieszczą się w loży parterowej (szerokość drzwi do loży wynosi 66 cm) lub w orkiestronie.
Obsługa Teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.
Miejsca dla osób z niepełnosprawnością wzroku są dostępne wszędzie.
Plan widowni Dużej Sceny
1 zdjęcie
TOALETA
Toalety znajdują się na parterze budynku i niestety nie są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Natomiast posiadają oznaczenia oraz szerokie drzwi wejściowe.
KASA TEATRU
Kasa Teatru – wejście schodami z zewnątrz budynku. Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku nie są w stanie skorzystać z tej przestrzeni, natomiast rozwiązaniem jest odbiór biletów w dniu spektaklu (pół godziny przed spektaklem) po wcześniejszym zgłoszeniu w Biurze Informacji i Rezerwacji Biletu. Podczas wizyty prosimy o poinformowanie przy wejściu obsługę bileterską o odbiorze biletu z kasy i przejście z tą osobą przez westybul do Kasy Teatru w celu odebrania biletu.
Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą skorzystać z Kasy bez problemu.
Osoby z niepełnosprawnością słuchu mogą skontaktować się z koordynatorem dostępności w razie wątpliwości i problemów.
Ogólna ocena: średnia. Ze względu na charakter zabytkowy budynku, Teatr nie jest w stanie dokonać wszystkich zmian, pozwalających na pełna dostępność i samodzielne poruszanie się osoby z niepełnosprawnością ruchu po budynku. Natomiast wychodzi naprzeciw potrzebom, wykorzystując potencjał ludzki.