MuFo Rakowicka (Muzeum Fotografii)
Espresso z Zofią Rydet
MuFo Rakowicka (Muzeum Fotografii)
Wystąpią
Justyna Duda-Krane skrzypce
Danuta Augustyn skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast altówka
Alina Dorożyńska wiolonczela
Ewa Jarguz klawesyn
Program
Arcangelo Corelli Concerti grossi nr 1 D-dur, nr 10, C-dur, op. 6
O koncercie
Zofia Rydet to nazwisko jednej z najciekawszych polskich fotografek, autorki słynnego "Zapisu socjologicznego", cyklu, który stanowi fundament polskiej dokumentalistyki. 6 grudnia krakowskie MuFo zainauguruje wystawę prac artystki, która otwiera przed nami świat wyobraźni artystki i zaskakujących połączeń w jej kolażach. „Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni” pozwoli widzom zapoznać się właśnie ze zbiorem kolaży, opus magnum artystki. Sinfonietta Cracovia oraz Muzeum Fotografii w Krakowie zapraszają na Espresso z Zofią Rydet – wydarzenie wieńczące weekend otwarcia nowej wystawy czasowej będzie okazją do spojrzenia na ekspozycję z perspektywy jej twórców oraz sposobnością poznania tajemnic wystawy.
W rozmowie o sztuce kolażu udział weźmie Bartosz Flak, adiunkt w Dziale Fotografii i Technik Fotograficznych MuFo. Muzycznym rozwinięciem rozmowy będzie koncert kameralistek Sinfonietty Cracovii, które razem z klawesynistką Ewą Jarguz zaprezentują program wybranych Concerti grossi Arcangelo Corellego. Muzyka mistrza włoskiego baroku zabrzmi zatem w przestrzeni MuFo jako rozwinięcie idei łączenia sztuk, w duchu barokowej inwencji i współczesnego kolażu.
***
Fotografia główna - fotorgraf nieznany, Zofia Rydet – portret z zasłoniętą twarzą, lata 50. XX wiek.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
ul. Rakowicka 22A, Kraków
W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek linii tramwajowej nr 72: Muzeum Fotografii (nż).
Istnieje również możliwość dojazdu samochodem od ul. Rakowickiej.
Dostępność
Opis dostępności architektonicznej siedziby głównej Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli. Budynek MuFo Rakowicka dostępny jest zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i dla osób na wózkach. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone zostało wydzielone i specjalnie oznakowane miejsce postojowe tzw. koperta na samochód osobowy. Osoby podróżujące publicznym środkiem transportu powinny korzystać z najbliższego oznakowanego przejścia dla pieszych ułatwiającego przejście przez jezdnię. Przejście to znajduje się w niedużej odległości od adresu Muzeum. Ułatwieniem wjazdu do budynku dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla rodziców z wózkami jest pochylnia znajdująca się po prawej i lewej stronie od drzwi wejściowych oraz szerokie drzwi. Toalety dostosowane do potrzeb osób na wózkach znajdują się znajdują się na poziomie +1 oraz na poziomie - 1. Przewijak znajduje się w toalecie na poziomie – 1. W punkcie informacyjnym MuFo Rakowicka można wypożyczyć wózek na czas zwiedzania Muzeum oraz wystaw.
- Opis dostępności korytarzy, schodów i wind. W budynku dostępna jest winda, która zapewnia łatwą komunikację między piętrami. Wydarzenia oraz wystawy dostępne dla publiczności odbywają się na parterze i poziomie -1 obiektu. Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami obiektu a toaletami dla osób z trudnościami w poruszaniu się ułatwiono komunikację poprzez brak progów. Podłogi sal wystawowych wykonane są z posadzki żywicznej, zapobiegającej ślizganiu się. Położenie drzwi wejściowych, wejść do sal wystawienniczych oraz kształt i wymiary pomieszczeń a także ciąg komunikacyjny umożliwiają dogodne warunki ruchu.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W budynku zainstalowano w sumie trzy pętle indukcyjne stanowiskowe: w punkcie informacyjnym oraz sprzedaży biletów, w księgarni oraz w czytelni. Są one dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu. W ramach zwiedzania oferujemy również zestaw pętli indukcyjnych naszyjnych. Informacje głosowe dostępne są w windach. Dostęp do budynku ułatwiają dwie pochylnie znajdujące się po lewej oraz po prawej stornie od drzwi wejściowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dla osób z niepełnosprawnościami przybywających do Muzeum własnym środkiem transportu przeznaczone zostało specjalnie wydzielone miejsce postojowe na samochód osobowy.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Psy przewodnicy są w Muzeum mile widziane.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Na terenie obiektu na miejscu oraz online nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.