Teatr Łaźnia Nowa
London Calling III
Teatr Łaźnia Nowa
Wystąpią
Tim Gill wiolonczela
Krakowski Kwintet Dęty
Katarzyna Kurowska-Mleczko flet
Marek Mleczko obój
Roman Widaszek klarnet
Tadeusz Tomaszewski waltornia
Paweł Solecki fagot
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka
Sinfonietta Cracovia
Program
David Gompper Koncert wiolonczelowy (2019)**
Edmund Finnis The Centre is Everywhere (2019)
Mikołaj Piotr Górecki Sinfonietta concertante na kwintet dęty i orkiestrę smyczkową (2024)*
* światowe prawykonanie
** polskie prawykonanie
O koncercie
Czy na koncercie muzyki nowej w samym sercu Nowej Huty możemy poczuć się jak w centrum wszechświata? Tak – przekonuje tytuł utworu brytyjskiego kompozytora Edmunda Finnisa, który to utwór zabrzmi na finał koncertu London Calling III. Będzie to trzecia edycja muzycznego spotkania, w której muzycy Sinfonietty Cracovii łączą siły z artystami siostrzanej London Sinfonietty, jednego z wiodących zespołów specjalizujących się w muzyce nowej.
W programie koncertu aż dwa prawykonania – wieczór rozpoczniemy od premiery Sinfonietty concertante na kwintet dęty i orkiestrę smyczkową, dzieła napisanego na zamówienie Sinfonietty Cracovii przez Mikołaja Piotra Góreckiego, polsko-amerykańskiego artysty, który swoje klasyczne inspiracje łączy z nowatorskimi rozwiązaniami kompozytorskimi. O wyjątkowym brzmieniu tej części koncertu decyduje także udział solistów z legendarnego Krakowskiego Kwintetu Dętego. Polskim prawykonaniem będzie z kolei Koncert wiolonczelowy Amerykanina, Davida Gompera, w którym w roli solisty wystąpi Tim Gill, lider londyńskich wiolonczel (zarówno London Sinfonietty, jak i Royal Philharmonic Orchestra). Nad całością artystycznego kształtu tego wieczoru czuwać będzie Katarzyna Tomala-Jedynak, pierwsza dyrygentka i dyrektorka artystyczna Sinfonietty Cracovii.
***
Sinfonietta Nova
Odważne, świeże, progresywne, zaskakujące – takie są koncerty w najmłodszym cyklu Sinfonietty Cracovii, którego tytuł Sinfonietta Nova ma być magnesem dla tego, co we współczesnej muzyce najciekawsze i najbardziej ekscytujące. Partnerem koncertu jest Teatr Łaźnia Nowa. Postindustrialna przestrzeń tego teatru zostanie wypełniona muzyką młodych kompozytorów i nowymi brzmieniami. To cykl, który będzie poszerzał horyzonty muzyczne naszych słuchaczy, zapraszając do wciąż nieodkrytego świata muzyki współczesnej.
Realizacja koncertu we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w ramach programu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
Wydawcą utworów Mikołaja Piotra Góreckiego jest Polskiego Wydawnictwo Muzyczne
Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Muzyk – rezydent”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
Kraków, Osiedle Szkolne 25
Teatr znajduje się w głębi Osiedla Szkolnego. Najbliższy przystanek tramwajowy "Struga" znajduje się przy Alei Solidarności.
Dostępność
Przestrzeń Teatru Łaźnia Nowa w budynku na os. Szkolnym 25 w Krakowie jest dostępna dla osób o utrudnionym poruszaniu się.
Osobom poruszającym się na wózku najłatwiej dostać się do budynku wejściem po lewej stronie budynku, od strony parkingu, bowiem tam znajduje się odrębne wejście z podjazdem dla wózków inwalidzkich.
Przy głównych drzwiach wejściowych do budynku Teatru zainstalowany jest wideodomofon skomunikowany z sekretariatem Teatru oraz z sektorem administracyjnym Teatru. Drzwi są otwierane poprzez zamek elektromagnetyczny. Widzowie zapraszani są przez pracowników Biura Obsługi Widza do foyer Teatru, a następnie na widownię. W celu sprawnej organizacji wizyty, zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Widza: tel. 504-416-796, e-mail: bilety@laznianowa.pl
Sale teatralne, korytarze i inne przestrzenie przeznaczone dla widzów i gości Teatru nie posiadają barier progowych na poziomie 0 utrudniających przejezdność dla wózków inwalidzkich. W budynku Teatru nie ma windy.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na poziomie 0, w tzw. „starej szatni”, przy bocznym wejściu oraz naprzeciwko wejścia do sal teatralnych.
Teatr dysponuje wewnętrznym parkingiem dla gości i widzów Teatru, w tym miejscami dogodnymi do zaparkowania dla samochodów osób z niepełnosprawnością. Maksymalna liczba stanowisk: 70. W celu skorzystania z miejsca parkingowego, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza: tel. 504-416-796, e-mail: bilety@laznianowa.pl
W Teatrze nie ma pętli indukcyjnych. Teatr nie dysponuje obecnie możliwością tłumaczenia spektakli na język migowy – zarówno na miejscu („na żywo”) i online.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.