Nowohuckie Centrum Kultury
Sala koncertowa
Świąteczna Sinfonietka | koncert familijny
Nowohuckie Centrum Kultury
Sala koncertowa
Wystąpią
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka
Chór Chłopięcy i Dziewczęcy Filharmonii Krakowskiej
Szkoła Perkusji Marimba Laboratory Kraków
Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
Sinfonietta Cracovia
Program
Maciej Zieliński Samba butelkowa z filmu Tylko mnie kochaj (2006)
Craig Armstrong Glasgow Love Theme z filmu To właśnie miłość (Love Actually, 2003)
John Williams Somewhere in my Memory z filmu Kevin sam w domu (Home alone, 1990)
Seweryn Krajewski Dzień jeden w roku
John Marks Rudolph, the Red-Nosed Reindeer
Pastorałki:
Christmas Angels
We Wish You a Merry Christmas
Carols of the Bells
O koncercie
Tuż przed świętami zapraszamy na ostatni w tym roku koncert krakowskiej orkiestry, dedykowany nie tylko najmłodszym, lecz całym rodzinom – Świąteczną Sinfonietkę.
Tanecznym krokiem Samby butelkowej z filmu Tylko mnie kochaj wejdziemy w atmosferę świąt i komedii romantycznych, które przecież z tym okresem bardzo się kojarzą. Z kolei dźwiękiem dzwoneczków, w towarzystwie młodych perkusistów stworzymy radosną atmosferę ułatwiającą dzieciom wejście w świat muzyki.
Program koncertu, zawierający także pozamuzyczne atrakcje oraz choinkowe niespodzianki, to międzypokoleniowa propozycja, która z pewnością ucieszy najmłodszych słuchaczy, jak i ich rodziców. Świąteczna Sinfonietka stworzy radosną atmosferę ułatwiającą dzieciom wejście w świat muzyki.
Koncert poprowadzi dziennikarka RMF Classic, Urszula Urzędowska, doskonale znana uczestnikom poprzednich edycji cyklu Sinfonietka.
***
Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość.
Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami muzycznymi złożonymi z młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.
Współorganizatorem koncertu jest Nowohuckie Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Nazwa programu: Generacja Sinfonietta.
Bilety
oraz stacjonarnie w punktach Info Kraków
Wskazówki dojazdu
ul. Jana Pawła II 232
Najbliżej Centrum znajduje się przystanek „Plac Centralny im. R. Reagana”. Zatrzymują się tam tramwaje linii nr 4, 10, 22 i 62 oraz linia autobusowa 174.
Dostępność
- Wejście do budynku i przechodzenie przez obszary kontroli.
Dojście do głównego wejścia Nowohuckiego Centrum Kultury możliwy jest poprzez skwer przed NCK, na którym nie występują ograniczenia dla osób z dysfunkcją ruchową. Nie występują na nim żadne krawężniki ani przeszkody, który mogłyby utrudnić poruszanie się lub stanowić zagrożenie dla osoby niepełnosprawnej. Parking NCK jest w pełni dostępny dzięki rozwiązaniom tj. wydzielone i oznakowane miejsca dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane najbliżej Instytucji(8 miejsc), obniżone krawężniki najazdowe, brak progów.
Dodatkowo ciągi piesze będą oddzielone od trawników 3 cm obrzeżem, co ułatwi osobom słabowidzącym lub niewidomym nawigację po terenie. Miejsca przeszkód terenowych tj. schody zostaną zaznaczone kostką betonową o wypukłej strukturze.
Samo wejście jest wyposażone w klamki antypaniczne i samozamykacze. NCK nie posiada drzwi otwieranych elektronicznie.
- Korytarze, schody i windy
Korytarze Centrum są szerokie i nie posiadają progów, schodów ani innych przeszkód terenowych. Wyjątek stanowi przejście pomiędzy budynkami A i C, gdzie znajdują się dwa stopnie, natomiast przy stopniach znajduje się niewielka pochylnia dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Na każdą kondygnację obiektu dostać się można poprzez windę zlokalizowaną w budynku A. Dla osoby niepełnosprawnej otwieranie windy może być problematyczne ze względu na ciężkie drzwi, natomiast planowana jest jej modernizacja, która będzie polegała przede wszystkim na zwiększeniu dostępności windy i wymianę drzwi. Sama kabina jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wszystkie schody i klatki schodowe w obiekcie są wyposażone w pochwyty, co ułatwia poruszanie się po nich.
- Dostosowania, np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne
Wewnątrz NCK znajduje się jedna pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami – opisana powyżej. Ze względu na płaskie korytarze, bez przeszkód, nie ma potrzeby zabudowy dodatkowych.
Pierwszy i drugi rząd Sali teatralnej jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących. Również w pierwszym rzędzie Sali znajdują się fotele, które w razie zgłoszenia udziału osoby z niepełnosprawnością w wydarzeniu odbywającym się w tej przestrzeni, są łatwo demontowane, i umożliwiają bezpieczne ustawienie kilku wózków inwalidzkich.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami
Parking NCK jest w pełni dostępny dzięki rozwiązaniom tj. wydzielone i oznakowane miejsca dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane najbliżej Instytucji (8 miejsc), obniżone krawężniki najazdowe, brak progów.